امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۴:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40135
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری سما، «عباس زکی» گفت که بر اساس این استراتژی که در صورت موفقیت تجاوز، هیچ ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری سما، «عباس زکی» گفت که بر اساس این استراتژی که در صورت موفقیت تجاوز، هیچ کشور عربی از آن مستثنی نخواهد بود، بنابر این اقدام نظامی علیه سوریه، هدف قرار دادن همه اعراب است و تنها به نفع اسرائیل و همه دشمنان امت عربی است.

زکی افزود که آنچه در سوریه اعم از قتل و کشتار و تخریب رخ می‌دهد، نتیجه طرح هرج و مرج سازنده است که «کاندولیزا رایس» وزیر خارجه اسبق آمریکا برای تقسیم جهان عرب از طریق سایکس پیکو 2 آن را طراحی کرده بود.

وی بر اهمیت نقش سوریه در ثبات منطقه خاورمیانه تاکید کرد و خواستار حل بحران این کشور به روش مسالمت‌آمیز شد.

زکی همچنین بر ضرورت وحدت، سلامت و ثبات سوریه و جلوگیری از ریخته شدن خون ملت این کشور و نیز بی‌طرف بودن آوارگان فلسطینی در این قضیه و توقف حمله به اردوگاه‌های آوارگان در سوریه تاکید کرد.

وی افزود: با وجود مخالفت با استفاده از سلاح شیمیایی از سوی برخی طرف‌هایی که به دنبال ایجاد بهانه برای نابودی سوریه هستند اما ما شکی نداریم که غرب از این موضوع به عنوان توجیهی برای دخالت در سوریه استفاده می‌کند.

زکی در ادامه با اشاره به رفتار یک بام و دو هوای آمریکا در خصوص اسرائیل این سوال را مطرح کرد: چرا موقعی که اسرائیل بمب ممنوعه فسفر سفید را در تجاوز گسترده علیه نوار غزه(مابین 27 دسامبر تا ژانویه 2009) استفاده کرد و صدها فلسطینی را شهید و بیمارستان‌ها و ساختمان‌های غزه را به آتش کشید، ناوهای هواپیمابر آمریکایی و غربی علیه اسرائیل به حرکت درنیامدند.

وی بر مخالفت قاطع خود با هر گونه اقدام نظامی علیه سوریه تاکید کرد و نسبت به تاثیر آن بر امنیت قومی عربی هشدار داد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها