امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۱۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40141
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه اسکای‌نیوز، شورای امنیت ملی انگلیس امروز به ریاست «دیوید کامرون» نخست‌وزیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه اسکای‌نیوز، شورای امنیت ملی انگلیس امروز به ریاست «دیوید کامرون» نخست‌وزیر تشکیل جلسه داد. این جلسه اضطراری با موضوع اقدام نظامی احتمالی علیه سوریه تشکیل شده است.

کامرون دو روز قبل تعطیلات تابستانی خود را نیمه‌کاره گذاشت تا موضوع سوریه را مورد بررسی قرار دهد. نشست شورای امنیت ملی قرار بود دیروز برگزار شود که به امروز موکول شد.

انگلیس به همراه آمریکا اصلی‌ترین حامیان اقدام نظامی علیه سوریه هستند. لندن امروز پیش‌نویس قطعنامه‌ ضدسوری‌ای را نیز به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرد که در صورت تصویب به جامعه بین‌الملل اجازه می‌دهد «برای جلوگیری از کشتار بیشتر در سوریه» وارد عمل شوند. این قطعنامه مشابه همان چیزی است که مجوز حمله به لیبی را صادر کرد.

کامرون دیروز نمایندگان پارلمان را نیز که در تعطیلات تابستانی به سر می‌بردند، فراخواند. پارلمان قرار است روز پنجشنبه در مورد اقدام نظامی علیه سوریه تصمیم‌گیری کند.

اصرار آمریکا و انگلیس به حمله به سوریه در حالی صورت می‌گیرد که نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد اکثریت قریب به اتفاق مردم این دو کشور، مخالف چنین حمله‌ای هستند. بسیاری از کارشناسان نیز به مقامات دو کشور نسبت به تکرار اشتباه سال 2003 در حمله به عراق، هشدار داده‌اند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها