امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40145
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 75
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، امیل لحود، رئیس جمهور سابق لبنان در بیانیه ای اعلام کرد: آنچه که در منطقه روی می دهد زمانی غبار گرفته را ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، امیل لحود، رئیس جمهور سابق لبنان در بیانیه ای اعلام کرد: آنچه که در منطقه روی می دهد زمانی غبار گرفته را به یاد می آورد که گمان می کردیم رفته است و برنخواهد گشت زیرا دیگر مردم آمریکا نو محافظه کاران را از قدرت سرنگون کردند اما این گونه نبود و امروز شاهد صحنه ای جدید از استعمارگری کشورهای غربی و در راس آن آمریکا در پوشش دموکراسی هستیم به گونه ای که کشور برادر سوریه را به بهانه های واهی به حملات هوایی تهدید می کنند و این خاطره مداخله نظامی آمریکا در عراق به بهانه وجود سلاح هسته ای در این کشور را تداعی می کند.

امیل لحود تاکید کرد: نقشه حمله به سوریه درست زمانی مطرح شد که گروهک های مسلح در سوریه و کشورهای عربی حامی اسرائیل که از آنها حمایت مالی کرده اند سرخورده و شکست خورده شدند زیرا پیروزی های پی در پی ارتش سوریه را در میدان های مختلف جنگ سوریه شاهد هستند.

رئیس جمهور سابق لبنان تاکید کرد: مشروعیت قانون اساسی سوریه، ملت سوریه و ارتش سوریه با هر گونه حمله نظامی از بین نخواهد رفت و ملت سوریه در برابر هر گونه حمله ای مقاومت خواهد کرد.

لحود همچنین در لبنان حفظ وحدت ملی لبنان و کنار گذاشته شدن اختلافات سیاسی بی اهمیت و پایبندی به اصول ملی و حفظ قدرت این کشور و دفاع از ارتش و مقاومت را خواستار شد.

رئیس جمهور سابق لبنان تاکید کرد: سوریه در صورت روبه رو شدن با جنگ بیش از پیش قوی تر خواهد بود و هیچ ارتشی با هر میزان تسلیحات و قدرت تهاجم بر ارتش مقاوم سوریه غلبه نخواهد کرد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار