امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۷:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40150
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۳
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طولانی‌ترین مجموعه تلویزیونی تاریخ تلویزیون ایران داستان زندگی دختری به نام کیمیاست که در سه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، طولانی‌ترین مجموعه تلویزیونی تاریخ تلویزیون ایران داستان زندگی دختری به نام کیمیاست که در سه مقطع تاریخی پیش از پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و زمان حاضر روایت می‌شود.

کیمیا قرار است ماه رمضان سال آینده هر شب روی آنتن شبکه دو سیما برود و براساس برنامه‌ریزی انجام شده پخش هر شب این سریال تا هفته دفاع مقدس سال 93 ادامه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی سیما، علی دارابی پیش از آغاز مراحل تصویربرداری این سریال که از مهرماه انجام خواهد شد، مسئولان تهیه و تولید کیمیا را فراخواند تا هم در جریان پیش‌بینی و برنامه‌ریزی تیم اجرایی قرار گیرد و هم برای مشکلات و مسائل تولیدکنندگان راه چاره‌ای بیندیشد.

در این نشست صمیمانه ابتدا آشتیانی‌زاد، مشاور امور زنان دارابی که حالا مشاور این پروژه هم هست گفت که 73 قسمتی از این فیلمنامه را که تاکنون نوشته شده چندین و چند بار با دقت مطالعه کرده، آشتیانی‌زاد از قوت قلم بهبهانی‌نیا نویسنده این فیلمنامه تعریف کرد و البته نکاتی را هم تذکر داد مثل اینکه چهار دهه قبل خانواده متوسط ایرانی از وسایلی مثل مبلمان و تخت و سایر تجملات امروزی استفاده نمی‌کردند و باید ارزش ساده زیستی نه تنها در آن برهه بلکه در زمان حاضر نیز به تصویر کشیده شود.

مشاور امور زنان و خانواده معاون سیما همچنین بر به تصویرکشیدن سلامت زن ایرانی در این مجموعه هم تاکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم از صحنه‌های دلخراش و ضجه و شیون کم کنیم چرا که در واقعیت هم، مادران و زنانی که در دوران انقلاب و دفاع مقدس فرزندان و همسران‌شان را راهی میدان نبرد می‌کردند، حتی در زمان شنیدن خبر شهادت، جراحت و یا اسارت آنها تصویر با صلابتی از استقامت خود به نمایش می‌گذاشتند.

بعد نوبت به ناظر کیفی فیلمنامه آقای انصاریان رسید او هم از قوت قلم فیلمنامه‌نویس تعریف کرد و بعد هم گفت که مهم‌ترین نگرانی او تعدد لوکیشن‌های این کار است که احتمال دارد روند تولید را طولانی و عوامل را خسته کند.

البته دارابی در پاسخ ناظر کیفی با اشاره به اینکه تیم شفیعی و افشار مادرانه را در فرصت کوتاهی آماده کردند و روی آنتن بردند گفت: سریال 30 قسمتی مادرانه هم در 80 لوکیشن تصویربرداری شد درحالی‌که می‌‌توانستند تعداد لوکیشن‌ها را به فضاهای کمتری محدود کرد.

محمدرضا شفیعی هم که نوبت صحبتش رسید اول از جواد افشار تعریف کرد که کارگردان متعهد و دغدغه‌مند انقلاب و ارزش های اسلامی ـ ایرانی است و به درجه جانبازی نائل است.

شفیعی اما درخواست های زیادی را مطرح کرد که با اجابت قاطعانه و حمایت دکتر دارابی مواجه شد. مهمترین خواسته تهیه کننده فیلم همکاری برخی دستگاه‌ها و نهادها برای تأمین لوکیشن و فضاسازی مناسب برای سریال بود.

شفیعی بعد هم گزارش داد که در طول دو سال مرحله پیش تولید این سریال تیم تولید آمادگی بسیار خوبی را برای شروع تصویربرداری فراهم کرده است. از جمله اینکه 73 قسمت فیلمنامه یعنی تا پایان فاز دوم نوشته و بازبینی شده است و متناسب با آن آماده سازی لوکیشن‌ها نیز در حال انجام است. همچنین شفیعی گفت: نود درصد عوامل پشت دوربین را تعیین کردیم اما هنوز درباره قرارداد بازیگرها به تصمیم نهایی نرسیده‌ایم.

جواد افشار نگاه ویژه و اهمیت بالای معاونت را سنگین‌کننده مسئولیتش عنوان کرد و گفت: اهمیت پرداخت مناسب به سبک زندگی ایرانی اسلامی و تصویر الگوی مناسبی از زن مسلمان ایرانی در جایگاه خانوادگی و اجتماعی علاوه بر طولانی کردن کار، اهمیت و حساسیت آن را نیز را بسیار سنگین می‌کند.

افشار اما دغدغه‌ای که داشت، تعیین زمان مناسب برای پخش سریال بود که با موافقت معاون سیما برای پخش در ماه رمضان 93، خیالش را راحت کرد.

و بالاخره در پایان جلسه علی دارابی معاون سیما با این جمله سخنانش را آغاز کرد که: با صدای بلند می‌گویم از ایده اولیه این طرح تا انتخاب عوامل و شبکه پخش کننده را براساس دغدغه اصلی و شخصی ام انجام دادم و از همه ظرفیت سیما برای به سرانجام رسیدن این دغدغه استفاده خواهیم کرد تا یک خانواده طراز اسلامی ایرانی را به تصویر بکشیم.

در این سریال باید اقتدار، غیرت و صلابت زن مسلمان ایرانی را به نمایش بکشیم و نقش او را در تحکیم جایگاه خانواده تصویر کنیم.

معاون سیما از عوامل تولید این مجموعه خواست مجموعه تلویزیونی سال‌های دور از خانه را دوباره مرور کنند و این بار به نکات تربیتی که ریزبینانه و با ظرافت در مورد خانواده به آنها با نگاه حرفه‌ای پرداخت شده توجه کنند.

دارابی به موضوع آماده بودن فیلمنانه پیش از شروع تصویربرداری اشاره کرد و گفت این موضوع تاکید مهمی در کاهش هزینه‌های تولید و مهمتر از همه در ارتقاء کیفیت کار خواهد داشت.

معاون سیما از عوامل تولید خواست، هم جدیت و حمیت خود را برای ساخت یک رشد جذاب دیدنی و ماندگار در تاریخ تلویزیون ایران به کار ببندند.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها