امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40161
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۱
تعداد بازدید: 105
‌احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به موضوع ...

‌احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به موضوع ریاست دیوان محاسبات که بعد از رأی اعتماد مجلس به رحمانی‌فضلی برای تصدی وزارت کشور، هم‌اکنون نیازمند تعیین رئیس جدید است، اظهار داشت: 28 نفر برای تصدی ریاست دیوان محاسبات کل‌کشور با ارسال سوابق کاری خود، ثبت‌نام کردند.

وی افزود: طبق تصمیم کمیسیون برنامه و بودجه، مقرر شد سوابق این افراد در کمیته امور عمومی و دفاعی کمیسیون بررسی شود و در نهایت پنج نفر برای اخذ رأی به کمیسیون معرفی شوند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه با بیان اینکه بررسی سوابق کاندیداهای تصدی ریاست دیوان محاسبات از روز دوشنبه هفته جاری در کمیته امور عمومی و دفاعی کمیسیون آغاز شده است، تصریح کرد: نحوه بررسی سوابق این افراد در کمیته مذکور به این ترتیب است که کاندیداهای ریاست دیوان محاسبات بر اساس دو شاخص مدرک تحصیلی و سوابق اجرایی مرتبط امتیازدهی می‌شوند.

امیرآبادی با تأکید بر اینکه تاکنون یازده نفر از داوطلبان تصدی ریاست دیوان محاسبات امتیاز آورده‌اند، متذکر شد: این افراد به ترتیب عثمانی،‌ میرمحمدی نماینده سابق مجلس،‌ اصغر گرانمایه‌پور نماینده سابق مجلس، حسینعلی امیری عضو سابق حقوقدان شورای نگهبان، حمید سعادت نماینده سابق مجلس، عادل آذر رئیس مرکز آمار، امین‌حسین رحیمی دادستان فعلی دیوان محاسبات، علی کامیار مستشار دیوان محاسبات، رحمت‌الله اکرمی، رخشنده‌رو رئیس دوره چهارم دیوان محاسبات و محمد عباسی هستند.

وی تأکید کرد: در جلسه شنبه هفته آینده کمیته امور عمومی و دفاعی کمیسیون برنامه و بودجه، سوابق این یازده نفر مورد بررسی قرار می‌گیرد و در نهایت پنج نفر به کمیسیون برنامه و بودجه معرفی خواهند شد.

به گزارش فارس، پس از آنکه کمیته مذکور پنج نفر را برای تصدی ریاست دیوان محاسبات به کمیسیون معرفی کند، کمیسیون مجدداً با این افراد تشکیل جلسه می‌دهد و سوابق آنان را بررسی می‌کند تا در نهایت یک نفر برای اخذ رأی اعتماد به صحن علنی معرفی شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها