امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۴:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40166
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بان کی مون در کنفرانس خبری مشترک با وزیر خارجه هلند در لاهه که سخنانش به طور مستقیم از شبکه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بان کی مون در کنفرانس خبری مشترک با وزیر خارجه هلند در لاهه که سخنانش به طور مستقیم از شبکه خبری العربیه پخش می شد، تحولات سوریه را بحرانی خواند و گفت بحران در سوریه به مرحله سخت و دشواری رسیده است.

وی افزود: باید از درگیری در سوریه جلوگیری شود و باید فرصت برای «صلح و دیپلماسی» را غنیمت شمرده و از جنگ بپرهیزیم و به میز مذاکرات باز گردیم.

بان کی مون با اشاره به تحقیقات بازرسان سازمان ملل در سوریه گفت: دومین روز تحقیق در خصوص استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه به پایان رسید.

دبیرکل سازمان ملل ضمن مخالفت با اقدامات یکجانبه تاکید کرد که شورای امنیت درباره توسل به هرگونه اقدام نظامی تصمیم می‌گیرد.

وی همچنین بدون اشاره به طرفی خاص در سوریه استفاده از سلاح شیمیایی را در هر شرایطی جنایتی بزرگ و نقض قوانین بین‌المللی دانست.

بان کی مون همچنین خواستار فرصت بیشتر به کمیته تحقیق سازمان ملل برای ادامه تحقیقات در سوریه شد و گفت: تیم بازرسان سازمان ملل برای تکمیل ماموریت خود در غوطه شرقی به ۴ روز زمان نیاز دارند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها