امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40175
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۲
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز‌، «فیصل مقداد» معاون وزیر خارجه سوریه گفت که آمریکا، انگلیس و فرانسه به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز‌، «فیصل مقداد» معاون وزیر خارجه سوریه گفت که آمریکا، انگلیس و فرانسه به تروریست‌ها در حمله شیمیایی در درگیری‌های سوریه کمک کرده‌اند.

فیصل مقداد افزود: دلایل و مدارک استفاده تروریست‌ها از گاز اعصاب را به تیم تحقیقات سازمان ملل ارائه کردیم.

انگلیس به همراه آمریکا اصلی‌ترین حامیان اقدام نظامی علیه سوریه هستند. لندن امروز پیش‌نویس قطعنامه‌ ضدسوری‌ را نیز به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرد که در صورت تصویب به جامعه بین‌الملل اجازه می‌دهد «برای جلوگیری از کشتار بیشتر در سوریه» وارد عمل شوند.

این قطعنامه مشابه همان چیزی است که مجوز حمله به لیبی را صادر کرد. کامرون دیروز نمایندگان پارلمان را نیز که در تعطیلات تابستانی به سر می‌بردند، فراخواند. پارلمان قرار است روز پنجشنبه در مورد اقدام نظامی علیه سوریه تصمیم‌گیری کند.

اصرار آمریکا و انگلیس به حمله به سوریه در حالی صورت می‌گیرد که نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد اکثریت قریب به اتفاق مردم این دو کشور، مخالف چنین حمله‌ای هستند. بسیاری از کارشناسان نیز به مقامات دو کشور نسبت به تکرار اشتباه سال 2003 در حمله به عراق، هشدار داده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار