امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40181
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۰
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، حسین انواری بعد از ظهر امروز  در جمع خبرنگاران از ایجاد 500 هزار فرصت شغلی برای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز، حسین انواری بعد از ظهر امروز  در جمع خبرنگاران از ایجاد 500 هزار فرصت شغلی برای اشتغال مددجویان زیر پوشش تا پایان امسال خبر داد و گفت: از این تعداد 300 هزار فرصت شغلی در شهرها و 200 هزار فرصت شغلی در روستاها ایجاد خواهد شد که البته در حوزه روستایی هنوز اعتبارات لازم را دریافت نکرده ایم، اما با کمک خیرین و برخی منابع دیگر کار در این زمینه هم آغاز شده است.

وی اضافه کرد: در همین راستا، در دو سال گذشته نیز 600 هزار فرصت شغلی ایجاد شد که طبق ارزیابی‌های صورت‌گرفته این مشاغل راه‌اندازی شده‌اند.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی سقف پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی را 15 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: در سال گذشته سقف تسهیلات 10 میلیون تومان بود که امسال به 15 میلیون تومان افزایش پیدا کرد و امسال نیز مبلغ 20 میلیون تومان در نظر گرفته شده که هنوز ابلاغ نشده و همان 15 میلیون تومان برای ایجاد مشاغل اعطا می‌شود.

وی تصریح کرد: یکی از کارهایی که امداد به آن ورود پیدا کرده اشتغال خرد و خانگی است که به آموزش کوتاه‌مدت و سرمایه کم نیاز دارد و زودبازده است.

انواری با اشاره به ضرورت حمایت مددجویان کمیته امداد گفت: حمایت از مددجویان کمیته امداد در قالب تسهیلات 15 میلیون تومانی بوده و هدف از حمایت تولیدات خانگی و صنایع دستی شکوفایی استعدادهای آن‌ها در رشته‌ای مختلف است.

وی فروش تولیدات مددجویان کمیته امداد را ضروری دانست و گفت: اگر تولیدات مددجویان به فروش نرسد، ادامه فعالیت و تولید متوقف می شود و برای جلوگیری از این موضوع تشکیل یک مرکز بازرگانی برای فروش ضروری است.

سرپرست کمیته امداد کشور ادامه داد: در صورتی که مددجویان در فروش تولیدات خود با مشکل مواجه شوند، امکانی را فراهم کرده‌ایم تا تولیدهای آن‌ها را خریداری کرده و در وقت معین به فروش برسانیم.

انواری با بیان اینکه ایجاد اشتغال‌های کوچک از افتخارات کمیته امداد به شمار می‌رود، اظهار کرد: در این زمینه با سرمایه اندک نیز می‌توان در خانه‌ها از ظرفیت‌های انسانی مددجویان بهره برده و ارزش افزوده قابل توجهی برای این قشر ایجاد کرد.

وی با اشاره به اینکه مرکز تبریز چهارمین مرکزی است که در این زمینه در کشور به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: این مرکز به صورت منطقه‌ای عمل کرده و در آن تولیدات استان‌های شمال‌غرب کشور برای فروش به عموم مردم ارائه می‌شود.

شناسایی ذائقه بازار برای تولید محصولات پرفروش، قیمت‌گذاری، خرید تولیدات از مددجویان و یا عرضه محصولات این قشر به‌صورت امانی در فروشگاه‌ها را از خدمات ارایه شده در این فروشگاه‌ها عنوان کرد.

انواری در ادامه مردم را خیمه اصلی کمیته امداد دانست و افزود: مردم خیمه اصلی کمیته امداد هستند و اگر حضور مردم نباشد کمیته امداد نیز در کشور قدرت خود را نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: نقش امداد در تاریخ انقلاب همیشگی است و با هیچ سازمانی ادغام نخواهد شد.

سرپرست کمیته امداد کشور با بیان اینکه مستمری یکسان به همه مستمری‌بگیران نمی‌تواند عادلانه باشد، افزود: باید براساس مناطق شهری، روستایی، مرزی و مناطق کم‌برخوردار مستمری به مددجویان پرداخت شود.

انواری تصریح کرد: سالیانه 4.5 میلیون حجم ظرفیت پذیرش در کمیته امداد کشور وجود دارد.

1000 میلیارد تومان هدایای مردم به کمیته امداد

سرپرست کمیته امداد امام خمینی کشور از اهدا متوسط سالانه یک هزار میلیارد تومان کمک مردمی در قالب زکات، صدقات و هدایا  خبر داد و گفت: این وجوه جمع‌آوری‌شده صرف خدمات مددجویی شده و در خود آن منطقه اهدای صرف می شود.

کمیته امداد منحل یا ادغام نمی‌شود

سرپرست کمیته امداد امام خمینی کشور تاکید کرد که این نهاد نه منحل می‌شود و نه در هیچ سازمان و وزارتخانه دیگری ادغام خواهد شد.

انواری افزود: سالیانه حدود سه میلیون مراجعات موردی در کمیته امداد کشور داریم که براساس مشکل حاصل شده مراجعه می‌کنند.

7 نمایندگی کمیته امداد در خارج از کشور

سرپرست کمیته امداد امام خمینی با یادآوری فعالیت‌های برون مرزی این نهاد در خارج از کشور گفت: کشورهای لبنان، عراق، افغانستان، جمهوری آذربایجان، کومور، سوریه و تاجیکستان از جمله کشورهایی هستند که کمیته امداد امام خمینی در آن‌ها دفتر نمایندگی دارد.

عضو شورای مرکزی کمیته امداد امام خمینی با بیان اینکه برنامه اصلی کمیته امداد در کشورهای یادشده، تمرکز بر روی مدل‌های توانمندی است، گفت: موضوع زیرپوشش قرار گرفتن دائمی مددجویان در این کشورها مطرح نیست بلکه در مورد خودکفایی مددجویان فعالیت می شود.

انواری تاکید کرد: این نهاد، فقط مدل‌های توانمندسازی محرومان را اجرا می‌کند و به تناسب وضعیت هر کشور، مدل خاص همان کشور را به اجرا می‌گذارد.
انتهای پیام/60001/غ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها