امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۶:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4020
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۲۷
تعداد بازدید: 154
ابوالفضل ابوترابی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: از زمانی که رومی‌ها نقشه‌ جهان را ترسیم کردند و پیش از آن همواره نام فارس بر تارک ...

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار کرد: از زمانی که رومی‌ها نقشه‌ جهان را ترسیم کردند و پیش از آن همواره نام فارس بر تارک خلیج جنوبی ایران می‌درخشیده است.

وی با بیان اینکه در تمام نقش‌های جهانی از گذشته تا به حال خلیج فارس به همین نام خوانده شده است، افزود: مدت زمانی کوتاهی است که برخی دشمنان تلاش می‌کنند مدعیانی برای یکی از امن‌ترین مناطق استراتژیک جهان پیدا کنند که آن را می‌توان تنها بهانه‌ای برای اهداف پلید آنها دانست.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این موضوع همواره از جمله برنامه‌های استکبار بوده است که میان طائفه‌های مختلف یک کشور اختلاف ایجاد کند و این همان کاری است که اکنون در لبنان و پاکستان شاهد آن هستیم.

وی ادامه داد: علاوه بر ایجاد تفرقه میان قوم‌ها طائفه‌های مختلف یک کشور، اختلاف‌اندازی در میان کشورهای اسلامی از دیگر اهداف میان‌مدت و بلندمدت مستکبران در طول تاریخ بوده است.

ابوترابی با اشاره به تلاش غربی‌ها برای به راه انداختن مبحث خلیج عربی تصریح کرد: استکبار جهانی مانند آمریکا، اسرائیل و انگلستان می‌کوشند و با حمایت از کشورهای عربی در همین راستا در حال تلاشند.

وی اضافه کرد: از سویی آنها با این بهانه پوچ می‌کوشند که زمینه فروش نظامی تسلیحات نظامی را برای کشورهای دیگر فراهم کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: خلیج فارس همیشه فارس می‌ماند و غیرت مردم ایران هرگز اجازه نمی‌دهد که بر ساحت نام این خلیج خدشه‌ای وارد شود.
انتهای پیام/63008/ع30/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها