امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۷:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4024
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۲۷
تعداد بازدید: 102
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در  همایش ملی جغرافیای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در  همایش ملی جغرافیای انتخابات که در محل دانشگاه خوارزمی برگزار شد، به تشریح مفاهیم و دیدگاه های موجود در حوزه جغرافیایی پرداخت و گفت: در آغاز  قرن جدید با پیشرفت محیرالعقول در فناوریهای جدید، در علوم جغرافیایی و سایر علوم دیگر نیز یک تغییر اساسی حاصل شده است.

رئیس انجمن ژئوپلیتیک ایران ادامه داد: مردم یک کشور یا یک شهر و حتی یک روستا حق دارند در انتخابات قانونی برای تحقق مردم سالاری، مدیران یا بازیگران سیاسی محل خود را انتخاب کنند. بر همین اساس انسانها حق دارند صاحب وطن، خانه، بنگاه اقتصادی  باشند و در سطح محلی با انتخاب شورای شهر یا شورای روستا در تصمیم گیری ها مشارکت کنند.

وی افزود: مردم هر کشوری در فضای جغرافیایی، یک شهروند محسوب می‌شوند و به عنوان عضوی از ملت به ایفای نقش سیاسی در انتخابات می پردازند و یا در سایر فرآیندهای مردم سالاری نظیر انتخابات مجلس و یا ریاست جمهوری مشارکت کرده و می توانند در وضع قوانین کشور خود و یا ساختار  قدرت دولت، از رئیس دولت تا انتخاب وزراء مشارکت کرده و مدیریت اجرایی کشور را برای چندین سال مطابق قانون اساسی انتخاب کنند. همچنین مردم می توانند از طریق نمایندگان خود در مجلس، بر فعالیت‌های مدیران اجرایی نظارت و حتی آنها را مواخذه کنند.

وی ادامه داد: از نظر اینجانب جغرافیای انتخابات، در حقیقت نقش و فرآیند تک تک افراد جمعیت یک کشور و یا گروه ها و احزاب سیاسی و اصناف مختلف را در مقیاس کوچک و بزرگ بر ساختار  قدرت تصمیم گیرنده در شوراها و در سطح ملی همچون انتخابات ریاست جمهوری و ساختار قدرت دولت، ارزیابی - سنجش و حتی پیش‌بینی و آینده‌نگری می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها