امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40246
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۲:۰۲
تعداد بازدید: 139
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، بشار الجعفری نماینده سوریه در سازمان ملل در نشست خبری در نیویورک گفت: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، بشار الجعفری نماینده سوریه در سازمان ملل در نشست خبری در نیویورک گفت: هر گونه اقدام نظامی علیه سوریه ماموریت تیم تحقیق را ناکام می‌گذارد و تنها شورای امنیت می‌تواند درباره حمله نظامی تصمیم بگیرد.

الجعفری تصریح کرد که گروه‌های تروریستی مسئول استفاده از سلاح شیمیایی در خان العسل هستند و حمله به سوریه نقض قوانین بین‌المللی است.

وی با اشاره به اینکه کشورش در وضعیت جنگی قرار دارد و تدابیر پیشگیرانه در این زمینه اتخاذ کرده است، تاکید کرد که اسرائیل آمریکا را به دخالت نظامی در سوریه ترغیب می کند.

الجعفری در ادامه افزود: از بان کی مون دبیر کل سازمان ملل خواسته‌ام تا کارشناسان بین المللی درباره سه حمله شیمیایی مخالفان مسلح به نیروهای ارتش سوریه نیز تحقیق کنند.

وی تاکید کرد که درباره حمله به سوریه در میان اعضای شورای امنیت اجماعی وجود ندارد.
 
نماینده سوریه در سازمان ملل در عین حال به شورای امنیت درباره پیامدهای حمله به سوریه هشدار داد.
 
وی در پاسخ به سوالی درباره حمله دمشق به تل آویو در صورت تجاوز به سوریه ، دفاع از این کشور را حق سوریه دانست و گفت: حق دفاع از خود را داریم و تصمیم گیری درباره این مسئله به رهبری این کشور بر می‌گردد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها