امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۸:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40256
تاریخ انتشار: ۶ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۰۲
تعداد بازدید: 102
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، عدنان منصور، وزیر خارجه لبنان تاکید کرد: لبنان امکان ندارد که با استفاده از آسمان ابن کشور برای حمله به ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، عدنان منصور، وزیر خارجه لبنان تاکید کرد: لبنان امکان ندارد که با استفاده از آسمان ابن کشور برای حمله به کشوری برادر موافقت کند.

وی افزود: قبل از اینکه کمیته بین‌المللی تحقیقات لازم در قضیه کاربرد سلاح شیمیایی در سوریه را انجام ندهد هیچ گونه عملیات نظامی علیه سوریه ممکن نیست.

وزیر خارجه لبنان تاکید کرد: این امکان وجود دارد که در صورت فراهم شدن شرایط لازم کنفرانس ژنو 2 برگزار شود.

منصور در ادامه پرسید: آیا  هر انسان عاقلی می‌تواند تصور کند که نظام سوریه در حالی که در مواجهه با گروه‌های مسلح است و در حالی که کمیته بین‌المللی در خاک این کشور حضور دارد، سلاح شیمیایی به کار گیرد این قضیه با عقل سلیم در تعارض است.

وزیر خارجه لبنان در اظهاراتی رادیویی تاکید کرد: اتحادیه عرب در بحران سوریه شکست خورد و دستاورد مطلوب را محقق نکرد زیرا خشونت‌ها در سوریه ادامه دارد و تصمیم‌های اتحادیه عرب راه به جایی نبرد بلکه اتحادیه عرب تنها برای تعلیق عضویت اتحادیه عرب کار کرد بدون اینکه مخالفان را جایگزین کند و این سوال مطرح می‌شود که آیا گرفتن کرسی از سوریه تصمیمی مثبتی بود و آیا وارد کردن جنگجویان به داخل سوریه در راستای منافع این کشور صورت گرفت.

وزیر خارجه لبنان با اشاره به اینکه مداخله حزب الله در القصیر با وجود گذشت دو سال از بحران سوریه صورت گرفت تاکید کرد این در حالی است که برخی کشورها از همان روز نخست بحران در سوریه موضع آشکار علیه این کشور اتخاذ کردند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها