امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40278
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۴:۰۲
تعداد بازدید: 75
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تلویزیون الحره، باراک اوباما در گفت‌گویی تلویزیونی درباره آخرین تحولات ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از تلویزیون الحره، باراک اوباما در گفت‌گویی تلویزیونی درباره آخرین تحولات سوریه و خاورمیانه تاکید کرد که هنوز تصمیمی برای جنگ نگرفته ولی باید دولت بشار اسد را مجازات کرد.

رئیس جمهور آمریکا با اشاره به اینکه سلاح‌های شیمیایی از نظر بین المللی ممنوع است، تصریح کرد: دولت سوریه دارای بزرگترین انبار سلاح شیمیایی است و دولت دمشق پیش از این نیز از سلاح شیمیایی استفاده کرده است.

وی مدعی شد که مخالفان مسلح سوریه دارای سلاح شیمیایی نیستند و افزود: ما گزینه‌هایی را مد نظر داریم که گزینه نظامی یکی از این گزینه‌هاست.

رئیس جمهور آمریکا با تاکید براینکه دولت سوریه مسئول حمله شیمیایی هفته گذشته به ریف دمشق است، اظهار داشت: واشنگتن به دنبال جنگ بلند مدت و یا تکرار تجربه عراق در سوریه نیست.

وی با بیان اینکه حمله به سوریه پیامی برای دولت این کشور است تا از سلاح شیمیایی استفاده نکند، ابراز داشت که سلاح‌های شیمیایی تهدیدی برای امنیت ملی آمریکاست.

این اظهارات باراک اوباما درحالی مطرح می‌شود که هنوز ادعای مطرح شده علیه دولت سوریه درباره بکارگیری سلاح شیمیایی اثبات نشده و وی بر اساس اخبار رسانه‌های حامی مخالفان، دمشق را متهم به بکارگیری سلاح‌های شیمیایی می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها