امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۱۶:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40288
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۰۳
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال، بندر بن سلطان رئیس دستگاه اطلاعاتی سعودی در توصیف قطر گفت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال، بندر بن سلطان رئیس دستگاه اطلاعاتی سعودی در توصیف قطر گفت که قطر چیزی بیش از 300 نفر و یک شبکه تلویزیونی نیست و اینها یک کشور را تشکیل نمی دهد.

روزنامه وال استریت ژورنال در گزارش خود نوشت: بندر بن سلطان این مطلب را تابستان گذشته در جریان نشستی برای هماهنگی ارسال محموله های سلاح به افراد مسلح در سوریه عنوان کرده بود.

این روزنامه افزود: مسئولان سعودی از اظهار نظر در این ارتباط خودداری کرده اند.

عربستان و قطر از گروههای مسلح در سوریه که علیه نظام این کشور می جنگند حمایت مالی و تسلیحاتی می کنند و در یک جبهه علیه سوریه فعالیت دارند اما آنها همزمان بعد از اقدام ارتش مصر در عزل کردن محمد مرسی رئیس جمهوری این کشور از قدرت دچار اختلاف نظر در این رابطه شده اند.

دولت قطر بعد از روی کار آمدن دولت مرسی که عضو گروه اخوان المسلمین این کشور است، از این گروه حمایت سیاسی و مالی کرد و هشت میلیارد دلار به مرسی کمک کرد.

در این میان شبکه تلویزیونی الجزیره قطر به عنوان بازوی رسانه ای و تبلیغاتی این کشور در حمایت از مرسی فعالیت داشته است.

در مقابل دولت عربستان بعد از اقدام ارتش در کنار زدن گروه اخوان المسلمین حمایت سیاسی و مالی خود از مسئولان تازه مصری را اعلام کرد.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار