امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4029
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۲۷
تعداد بازدید: 174
دکتر روح الله احمد‌زاده کرمانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان، از اولویت برنامه مهار تورم در دولت آینده خبر داد و اظهار داشت: در زمینه ...

دکتر روح الله احمد‌زاده کرمانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان، از اولویت برنامه مهار تورم در دولت آینده خبر داد و اظهار داشت: در زمینه مهار تورم و گرانی چند اقدام اساسی در دولت یازدهم باید صورت پذیرد.

وی ادامه داد: استراتژی دولت باید کاهش حجم نقدینگی باشد چرا که 16 سال پیش حجم نقدینگی کشور بالغ بر 60 هزار میلیارد بوده و هم اکنون این حجم به 460 هزار میلیارد رسیده که موجب افزایش شدید تورم شده است.

کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: راهکار اساسی برای این موضوع را در نظر گرفته‌ایم و قصد داریم با جذب سرمایه‌های سرگردان و روان در بورس و سهام سرمایه گذاری کنیم.

احمدزاده کرمانی افزود: دولت باید تلاش کند که یارانه‌ها را به سمت طبقات محروم جامعه جهت دهد ضمن اینکه اصلاح الگوی مصرف باید در دستور کار قرار بگیرد.

معاون سابق رئیس جمهور اظهار کرد: این بدان معنی است که پول یارانه‌ها صرف کالاهای ضروری و اساسی مورد نیاز مردم شود که به رشد منابع تکمیلی در کشور کمک می‌کند.

وی اضافه کرد: دولت اگر قرار باشد تورم را جبران کند باید به سمت تولید حرکت کند، ضمن اینکه معافیت مالیاتی را افزایش دهد و بانک‌ها نیز در تولید داخلی کمک کنند.

احمد‌زاده کرمانی در خصوص حذف ارز مرجع از کالاهای اساسی به خبرنگار فارس گفت: در خصوص سیاست‌های ارزی چند اتفاق باید بیفتد، چند نرخی بودن ارز منجر به ایجاد رانت می‌شود، باید نظام ارزی تک نرخی شود.

استاندار سابق فارس ادامه داد: دولت باید در یک مدل آمایش محور، ارز مرجع تعریف کند و بر حسب یک مدل آمایش محور بر اساس نیاز هر استان ارز مرجع تعریف کند.

وی افزود: مثلا برای خوزستان که در تابستان مردم این منطقه نیاز به کولر و وسایل خنک کننده دارد باید در زمینه کاهش قیمت وسایل خنک کننده ارز مرجع تعریف کرد.

وی در پایان در خصوص انتخاب رنگ قرمز برای تبلیغات در انتخابات آینده خاطر نشان کرد: به پاس پرچم سیدالشهدا بر بلندای مناره آن حضرت و رنگ ایثار و شهادت و همچنین رنگ جوانی این رنگ برای حضور در انتخابات تعیین شده است.

انتهای پیام/72013/ر40/گ1003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها