امروز : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ - 2017 January 18
۲۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4031
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۲۷
تعداد بازدید: 125
حجت‌الاسلام سیدجلال رضوی‌مهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با بیان اینکه اختلاف افکنی میان مسلمانان یکی از مباحث جدید استکبار است، اظهار ...

حجت‌الاسلام سیدجلال رضوی‌مهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با بیان اینکه اختلاف افکنی میان مسلمانان یکی از مباحث جدید استکبار است، اظهار داشت: آنها به دنبال این هستند که با برچسب شیعه، حنبلی، شافعی و ... میان مسلمانان تفرقه ایجاد کنند.

وی تصریح کرد: از الازهر انتظار می‌رود توهین به شخصیت پیامبر اکرم(ص) را که در دستور کار استکبار است، محکوم کند همچنانکه باید تسلط اقلیت صهیونیسم را بر خاورمیانه عرب محکوم کند.

نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه با اشاره به شخصیت شیخ شلتوط عنوان کرد: الازهر و اندیشمندان باید برای شیخ شلتوط احترام قائل باشند چون یکی از اندیشمندان و فرزانگان الازهر مصر است که تشیع را به رسمیت می‌شناسد و تشیع نیز در مقابل همه مذاهب اربعه اهل سنت را به رسمیت می‌شناسد.

وی تصریح کرد: دشمنان به الازهر چشم دوخته‌اند و لابی‌های استکبار با تامین بودجه برای برخی افراد در الازهر مصر به دنبال تفرقه میان مسلمانان و دامن زدن به اختلاف‌های مذهبی در سوریه، مصر و فلسطین هستند.

رضوی‌مهر ادامه داد: امروز همان توطئه‌ای که در لبنان طرح‌ریزی می‌شود در هندوستان، پاکستان و افغانستان دنبال می‌شود. همه مسلمانان عالم به حکم قرآن دستور دارند متحد و یکپارچه مقابل دشمن مشترک یعنی آمریکا و صهیونیسم بایستند.

وی ابراز داشت: امروز اگر هرکسی از هر مذهبی موجب دامن زدن به اختلافات شود مسلمان نیست، بنابراین الازهر مصر باید با تدبیر عمل کند و بداند سرزمین عراق که یکپارچه و متحد در مقابل توطئه‌های بیگانگان ایستاده است، اگر آتشی در آن شعله‌ور شود، الازهر مصر سالم نخواهد ماند.

مشاور سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: دشمنان بعد از عراق سراغ الازهر می‌روند و باید بزرگان الازهر به این بیندیشند که کیان اسلام امروز در خطر است و خطر متوجه کعبه، قرآن و پیامبر اسلام است.

وی تاکید کرد: با وجود اینکه دیروز با جملات و کاریکاتور به شخصیت پیامبر جسارت کردند و الازهر در برابر آن سکوت کرد، امروز گرسنگان مسلمان در اتیوپی، الازهر را مکلف می‌کنند که به تقریب مذاهب در جهان اسلام فکر کند.

رضوی مهر با ذکر اینکه الازهر باید از فعالیت مفتی‌های صهیونیست جلوگیری کند، گفت: از قرضاوی انتظار می‌رود از شیطنت‌هایی که دیکته استکبار و صهیونیسم برای الازهر است پرهیز کند.

وی ادامه داد: مصر به جای تعیین تکلیف برای عراق به فکر این باشد که انقلابش در حال مصادره شدن به دست استکبار است.

نایب رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه ابراز کرد: امیدواریم سنی‌هایی که دارای تدبیر و عواطف به دور از تعصبند و شیعیانی که به این حقیقت رسیدند که وحدت تنها معجون شفابخش مقابل توطئه‌های دشمنان است به این عنصر متمسک شوند.

وی اظهار داشت: فتوا و سخنان اخیر قرضاوی نخ نما شده و دور از عقلانیت بوده و در همه مذاهب محکوم است و همه مردم عراق تلاش کنند با تشکیل دولتی متحد آرامش را به عراق برگردانند چرا که انتظارات دلسوزان اسلام تشکیل عراقی متحد و یکپارچه است.

رضوی‌مهر بیان داشت: قرضاوی کاری نکند بیش از این از چشم مسلمانان بیفتد و بداند مسلمانان مزدوران اجانب را ولو در لباس اسلام نما می‌شناسند.

انتهای پیام/78001/ع40/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار