امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40316
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی ناریشکین" رئیس دومای دولتی روسیه اعلام کرد که مقامات مسکو ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی ناریشکین" رئیس دومای دولتی روسیه اعلام کرد که مقامات مسکو معتقدند که هنوز همه امکانات سیاسی و دیپلماتیک برای حل و فصل مسالمت‌آمیز اوضاع پیرامون سوریه از بین نرفته است.

وی شب گذشته در یک مصاحبه با شبکه تلویزیونی اسلواکی گفت: روسیه از همه امکانات دیپلماتیک خود برای ممانعت از اقدام نظامی علیه سوریه استفاده خواهد کرد. چنین امکانی هنوز وجود دارد. یکی از آنها ادامه رایزنی‌های ژنو است. 

به گفته این مقام بلندپایه دوما، در خصوص مشکل سوریه، یک اصل غیرقابل انکار وجود دارد و آن این است که ملت سوریه خود باید آینده کشورشان و همچنین رهبر خود را انتخاب کنند. خود باید مشکلات سیاست داخلی شان را از طریق مذاکرات نیروهای سیاسی مختلف حل و فصل کنند.

ناریشکین در پاسخ به این سئوال که روابط مسکو با رهبران کنونی سوریه چگونه است، گفت: ما از هیچ نیروی سیاسی خاصی در سوریه حمایت نمی‌کنیم. مسئله این است که رژیم سیاسی حاکم بر سوریه همچنان مورد حمایت مردم این کشور قرار دارد.

رئیس دومای روسیه همچنین با اتهامات وارده به دولت سوریه در مورد استفاده از سلاح شیمیایی مخالفت کرده و گفت: متاسفانه این مسئله مهمترین بهانه برای اقدام نظامی علیه سوریه قرار گرفته است.

وی یادآور شد: مسئله مهم این است که هر کسی که از سلاح شیمیایی استفاده کرده، باید متوقف شود. ولی در ابتدا باید ثابت شود که چه کسی از آن استفاده کرده و بعد طرف مقصر تنبیه شود. نمی‌توان ابتدا کسی را متهم کرد و بعد بدون اثبات آن، اقدامات آتی را مشخص کرد.

ناریشکین تاکید کرد که مقامات مسکو همچنان اصرار دارند تا دور دوم مذاکرات ژنو در خصوص سوریه با حضور هر دو طرف مناقشه در این کشور برگزار شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار