امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40317
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 83
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه الیوم السابع، ائتلاف «مصر فراتر از همه» امروز ساعت 12 در مقابل سفارت ترکیه در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه الیوم السابع، ائتلاف «مصر فراتر از همه» امروز ساعت 12 در مقابل سفارت ترکیه در محکومیت اظهارات اردوغان و اهانت وی به جایگاه شیخ «احمد الطیب» شیخ الازهر، تظاهرات برگزار می‌کنند.

ائتلاف مذکور در بیانیه‌ای همه ملت مصر را به مشارکت در این تظاهرات در اعتراض به اهانت نخست‌وزیر ترکیه به شخصیت‌های برجسته مصر، فراخواند.

این در حالی است که اظهارات اردوغان علیه شیخ الازهر خشم همه گروه‌‌های مصری را برانگیخته است و در همین راستا اتحادیه کل اتاق‌های بازرگانی مصر ضمن محکوم کردن اظهارات نخست‌وزیر ترکیه در رابطه با شیخ الازهر، روابط خود با ترکیه را تعلیق کرد.

«احمد الوکیل» رئیس اتحادیه کل اتاق‌های بازرگانی مصر در بیانیه‌ای به شدت اظهارات اردوغان و اهانت وی به مقام دینی و اسلامی و جایگاه شیخ الازهر را محکوم کرد.

وی تاکید کرد که اتحادیه اتاق‌های بازرگانی در همه بخش‌های اقتصادی اعم از تجارت، صنعت و ارائه خدمات، تعلیق همه روابط رسمی خود با دولت ترکیه را تا زمان عذرخواهی رسمی اردوغان از ملت مصر به دلیل اهانت به شیخ الازهر، اعلام می‌کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها