امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40319
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، منابع اطلاعاتی غربی به شبکه خبری فاکس‌نیوز گفتند، تایید اولیه این خبر که بشار اسد، رئیس جمهور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، منابع اطلاعاتی غربی به شبکه خبری فاکس‌نیوز گفتند، تایید اولیه این خبر که بشار اسد، رئیس جمهور سوریه مسئول حمله شیمیایی 21 آگوست بوده است، بر اساس اطلاعات محرمانه‌ای بود که  آژانس جاسوسی اسرائیل ارائه کرده بود.

به گفته این منابع، واحد ویژه وزارت جنگ اسرائیل – که واحد شنود اطلاعات نظامی به شمار می‌آید- با آژانس امنیت ملی آمریکا در این زمینه همکاری کرده است. این واحد جاسوسی اطلاعات رهگیری شده را در اختیار آمریکا قرار داده، از این روست که کاخ سفید هفته گذشته به این نتیجه رسید که نظام سوریه در پشت این حمله شیمیایی قرار داشته است.

بر اساس این گزارش، طبق گفته منابع اطلاعاتی آمریکا، در ابتدا درباره اینکه آیا از سلاح شیمیایی استفاده شده یا خیر و اینکه چه کسی دستور این حمله را داده، سردرگمی وجود داشت اما اکنون آمریکا به مکالمات شنود شده دسترسی یافته است.

در ادامه این گزارش ادعا شده: دولت آمریکا همچنین تصاویر ماهواره‌ای در اختیار دارد که نشان می‌دهد نظام سوریه در تلاش بوده با بمباران منطقه‌ای که در آن حمله شیمیایی رخ داده است، این حمله را پنهان سازد.

به گزارش فاکس‌نیوز، دولت اوباما هنوز اطلاعات خود درباره حمله شیمیایی هفته گذشته در سوریه را منتشر نکرده که علت آن نگرانی از افشا اطلاعات محرمانه است. این گزارش در تصمیم آمریکا برای دخالت در سوریه موثر بوده است. البته مقامات آمریکایی گفته بودند این گزارش روز سه‌شنبه منتشر خواهد شد اما اکنون نشانه‌های وجود دارد که این گزارش حداقل تا روز پنج‌شنبه (امروز) منتشر نشود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار