امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4032
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۲۷
تعداد بازدید: 290
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدنظام‌الدین موسوی امروز در نشستی پیرامون روز ملی خلیج‌فارس با اشاره به برگزاری جشنواره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدنظام‌الدین موسوی امروز در نشستی پیرامون روز ملی خلیج‌فارس با اشاره به برگزاری جشنواره بین‌المللی خلیج فارس با بیان اینکه موضوع این دریا امروز به یکی از موضوعات مهم دنیا تبدیل شده است، اظهار داشت: اهمیت خلیج‌فارس در دنیا طی تاریخ بر روند و اوضاع کنونی نیز تاثیر داشته و از همین رو قدرت‌های دنیا همیشه در معادلات خود به خلیج‌فارس توجهی ویژه دارند.

وی با اشاره به تحرکات آغاز شده طی سال‌های اخیر از طرف برخی سران کشورهای جنوبی خلیج‌فارس، افزود: باید به این امر توجه داشت که حرکات آغاز شده که بیشتر وجهه رسانه‌ای و تبلیغاتی داشته و با هدف فرافکنی و تخریب افکار عمومی نسبت به اصالت نام خلیج‌فارس در دنیا صورت می‌گیرد، در صورتی که راهکارهای مقابله با این حرکت به درستی طراحی و راهبری شود، مطمئنا اثرات آن به کم‌ترین حد ممکن خواهد رسید.

دبیرکل انجمن روزنامه نگاران مسلمان در ادامه با تاکید بر اینکه در سندیت نام تاریخی خلیج‌فارس هیچ شک و شبهه‌ای در دنیا و مجامع بین‌المللی وجود ندارد، افزود: آغاز حرکت‌ها و برنامه‌هایی همانند جشنواره خلیج‌فارس و تسری آن به حوزه بین‌اللملی می‌تواند گامی نو در معرفی هر چه بیشتر و اثبات حقانیت این نام باشد.

موسوی ادامه داد: نقش رسانه‌ها و فعالان رسانه‌ای داخلی نیز در فضای کنونی جهانی در امر پاسداری از نام خلیج‌فارس می‌تواند با مدیریت، ساماندهی و طراحی اهداف و همچنین متمرکزسازی حتی در بعد بین‌المللی کارساز واقع و سبب خنثی‌سازی رفتارها و گفته‌های برخی از کشورهای نوپا در این عرصه شود.

این فعال رسانه‌ای افزود: نمونه جنگ نرم در باب خلیج‌فارس توسط برخی از کشورهای منطقه با پشتیبانی سلطه‌طلبان در دنیا به راه افتاده و قابل مشاهده است.

مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیشینه خلیج‌فارس افزود: خلیج‌فارس نه تنها برای ایران و حتی برای کشورهای همجوار آن فراتر از یک نام و یک موجودیت جغرافیایی است، بلکه این نام خود نشانه یک فرهنگ و تمدنی غنی است.

موسوی با بیان اینکه برخی از بدخواهان و دشمنان بعضا در جبهه‌گیری‌های مغرضانه خود با بیان اینکه، نظام به شعائر ملی بی‌توجه است، یادآور شد: این در حالی است که مقام معظم رهبری بارها فرمایشات و ارشاداتی را در باب نام خلیج‌فارس و دیگر موضوعات داشته‌اند که مسئولان نیز باید پیرو راهبردهای رهبری در باب پاسداری از نام خلیج فارس حرکت کنند، چرا که مقام معظم رهبری در فرمایشات خود از خلیج‌فارس به عنوان یک مسئله اعتقادی یاد کرده‌اند.

وی همچنین به حجم فعالیت‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در باب نام خلیج‌فارس و پوشش رویدادهای این منطقه اشاره و گفت: اخبار مرتبط با خلیج‌فارس در این خبرگزاری از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و علاوه بر مهم بودن این اخبار برای خبرگزاری و مخاطبان مشاهده می‌شود که تعداد بازدیدکنندگان از اخبار مرتبط با خلیج فارس در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و نظامی و دفاعی نیز چشمگیر است.

موسوی افزود: خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با توجه به تعدد بازیدکنندگان خود طی روز، از سال گذشته با هدف پاسداشت نام خلیج‌فارس در روز دهم اردی‌بهشت ماه روز ملی خلیج‌فارس لوگو و نشان خود را به صورت نمادین به «خبرگزاری خلیج‌فارس» تغییر و پیشانی سایت آن نیز تغییر می‌کند، که این امر می‌تواند در بعد بین‌المللی نیز تاثیرات قابل ملاحظه‌ای داشته باشد.

انتهای پیام/88001/ب40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها