امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40324
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۰۳
تعداد بازدید: 91
 «سمیح خریس»، معاون دبیرکل اتحادیه وکلای عرب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، گفت: نمی‌توان از حتمیت ...

 «سمیح خریس»، معاون دبیرکل اتحادیه وکلای عرب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، گفت: نمی‌توان از حتمیت اقدام نظامی آمریکا علیه سوریه سخن گفت یا آن را لغو کرد و اینکه پاسخ به این تجاوز بهتر است، چگونه صورت گیرد، اما آنچه در آن تردید نیست، این است که اتحاد و انسجام ارتش و ملت و رهبران سوریه عامل مهمی در مقابله با این تجاوز خواهد بود.

خریس تاکید کرد که پس از گذشت سی ماه از بحران سوریه و تجاوز هماهنگ شده آمریکا و غرب به این کشور از طریق گروه‌های مسلح سلفی جهادی آنها نتوانستند، نظام سوریه یا دولت آن را سرنگون کنند، به همین دلیل آمریکا از طریق «بندر بن سلطان» و مزدورانش در داخل سوریه به مجهز کردن این گروه‌ها به سلاح‌های شیمیایی پرداخت تا به واسطه آن برخی مناطق سوریه و ارتش این کشور را مورد حمله قرار دهد.

معاون دبیرکل اتحادیه وکلای عرب افزود: هم اکنون ما درحال شمارش معکوس هستیم و کمیته تحقیق بین المللی تنها چند روز دیگر در سوریه بود و با پایان تحقیقاتش سوریه را ترک خواهد کرد. این درحالی است که گفته شده این کمیته تاکنون گروه‌های مسلح را به استفاده از سلاح شیمیایی متهم کرده است، اما غرب همچنان برای توجیه تجاوز نظامی خود به سوریه همچنان به ترفند استفاده از سلاح شیمیایی به واسطه نظام سوریه متوسل می‌شود، تا به این طریق به دستاوردهای سیاسی دست پیدا کند که به واشنگتن اجازه دهد، به میز مذاکرات بازگردد.

خریس ادامه داد: دولت سوریه تسهیلات لازم را در اختیار کمیته تحقیق بین المللی برای فعالیت در سوریه قرار داد و این دلیل واضح و شفافی است که ارتش سوریه هیچ‌گاه از سلاح شیمیایی استفاده نکرده و این بالطبع خوشایند آمریکا نیست و به همین دلیل است که برای توجیه تجاوز خود به سوریه به ویژه پس از شکست گروه‌های مسلح در دست یافتن به اهداف مورد نظر خود در سوریه به اقدام نظامی روی آورده است.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها