امروز : چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 29
۲۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40339
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 90
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از شبکه خبری فاکس‌نیوز، «مری هارف» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا چهارشنبه اعلام کرد، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از شبکه خبری فاکس‌نیوز، «مری هارف» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا چهارشنبه اعلام کرد، تلاش‌های دقایق آخر برای جلب حمایت همه اعضا از قطعنامه ضد‌ اسد در سازمان ملل موفقیت‌آمیز نبود، با این حال، آمریکا به کار خود ادامه می‌دهد.

وی افزود: با توجه به مخالفت مداوم روسیه با هر نوع اقدام معنادار شورای امنیت علیه سوریه، ما هیچ راه مفری نمی‌بینیم، بنابراین، آمریکا به رایزنی‌های خود ادامه می‌دهد و در روزهای آینده اقدامات مناسبی را در پیش می‌گیرد تا به این اقدام پاسخ دهد.

بر اساس این گزارش، آمریکا و متحدانش تلاش کردند قطعنامه تهیه شده به دست انگلیس را به تصویب برسانند، قطعنامه‌ای که حمله شیمیایی هفته گذشته سوریه را محکوم می‌کرد، اما هیئت روسی به سرعت در جلسه بررسی سازمان ملل از این قطعنامه انتقاد کرد.

بر اساس این گزارش، انجام اقدام نظامی بدون اجازه سازمان ملل پیشتر نیز صورت گرفته است به عنوان مثال حملات موشکی علیه سودان و افغانستان در سال 1998. اما در این مورد، اخضر ابراهیمی، نماینده ویژه سازمان ملل در سوریه از آمریکا خواست تایید شورای امنیت را به دست آورد. بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل نیز از آمریکا و متحدانش خواست صبر پیشه کنند تا بازرسان سازمان ملل در سوریه تحقیقات خود را به اتمام برسانند.

با این حال، هارف و سایر مقامات آمریکایی می‌گویند با توجه به اقدام نظام اسد در نقض استانداردهای بین‌المللی با استفاده از تسلیحات شیمیایی، آمریکا مجبور است به این اقدام واکنش نشان دهد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این باره گفت: واضح و شفاف است که سوریه قانون بین‌المللی را نقض کرده است. مری هارف این موضوع را که آمریکا جامعه‌ بین‌المللی را نادیده گرفته است، رد کرد و متذکر شد، مقامات ارشد آمریکایی کل هفته را با مقامات سایر کشورها درباره اوضاع سوریه رایزنی و مشورت کرده‌اند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار