امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40346
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه صهیونیستی دبکا، نزدیک به منابع نظامی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در گزارشی مدعی شده است ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه صهیونیستی دبکا، نزدیک به منابع نظامی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی در گزارشی مدعی شده است که باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا از آن رو اقدام نظامی علیه سوریه را به تاخیر انداخته است که به‌دنبال توافقی با روس‌ها است.

بنابراین گزارش، از چهارشنبه شب، کاخ سفید شروع به مانورهایی کرده است که هدف آنها خرید زمان و تعویق حمله نظامی است. در حالی که به نظر می‌رسد اوباما همچنان بر تصمیم به حمله نظامی به سوریه مصر است، منابع خبری دبکا در واشنگتن و مسکو تاکید می‌کنند که اوباما می‌خواهد برای جان کری، وزیر امور خارجه‌اش زمان بخرد تا وی بتواند با لاوروف، وزیر خارجه روسیه به توافقی دست یابد.

توافق مدنظر کری به روایت دبکا چنین است: آمریکا سطح حمله نظامی خود را کاهش می‌دهد و آن را به ضربه‌ای بی‌رمق تقلیل می‌دهد و در عوض، روسای جمهوری آمریکا و روسیه نیز مذاکرات ژنو2 را برای پیدا کردن راه‌حل سیاسی در خصوص بحران سوریه اعلام می‌کنند. اینکه کری به‌دنبال چه راه‌حل سیاسی در ژنو 2 است مورد اشاره این گزارش قرار نگرفته است.

تاکنون دو طرف نتوانسته‌اند این توافق را به دست آورند اما برنامه زمانی حمله به سوریه می‌تواند تغییر کند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها