امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40348
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۲
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «کارل بیلد» وزیر خارجه سوئد روز پنج‌شنبه با صدور بیانیه‌ای بررسی اقدام احتمالی علیه سوریه را ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «کارل بیلد» وزیر خارجه سوئد روز پنج‌شنبه با صدور بیانیه‌ای بررسی اقدام احتمالی علیه سوریه را موضوعی «کلیدی» خواند و گفت مهم است که قانونی بودن و مشروعیت این اقدام اثبات شود.

پیشتر ایتالیا، نروژ، لهستان و چند کشور اروپایی دیگر نیز با اقدام نظامی بدون مجوز شورای امنیت علیه سوریه مخالفت کرده بودند.

انگلیس روز گذشته پیش‌نویس قطعنامه‌ای را شورای امنیت برد که اجازه می‌دهد برای پایان دادن به درگیری‌ها در سوریه «از هر ابزاری»  از جمله حمله نظامی استفاده شود. این قطعنامه مشابه قطعنامه‌ای است که در سال 2011 مجوز حمله کشورهای غربی به لیبی شد.

آمریکا و انگلیس که تقریبا اطمینان دارند روسیه و چین از تصویب قطعنامه ضدسوری در شورای امنیت جلوگیری می‌کنند، در تلاشند تا کشورهای دیگر را با خود همراه کنند تا اجماعی جهانی برای این اقدام شکل گیرد.

بیلد در پیامی که امروز منتشر کرد، آورده است: صبح امروز در جلسه کابینه جدیدترین تحولات سوریه را به اطلاع مقامات رساندم. لازم است که واکنشی نشان دهیم، اما اینکه این پاسخ در سازمان ملل مورد بررسی قرار گیرد، کلیدی است. هم وجهه قانونی و هم مشروعیت این اقدام از اهمیت برخوردار است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها