امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40358
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، ‌علی ربیعی پیش از ظهر امروز ‌امروز در نشست کارگروه اشتغال سیستان و بلوچستان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، ‌علی ربیعی پیش از ظهر امروز ‌امروز در نشست کارگروه اشتغال سیستان و بلوچستان اظهارداشت: امروز به سیستان و بلوچستان سفر کرده‌ایم تا سلام دولت تدبیر و امید را به شما برسانیم و بگوییم توازن و محرومیت‌زدایی شعار ما‌ست.

وزیر ‌کار، تعاون و رفاه اجتماعی بیان کرد: دولت تدبیر و امید در کنار شما‌ست هر چند شما بهتر می‌دانید در کشور هم تورم داریم و رکود و در این شرایط به هر کدام از این دو بخش توجه کنیم در بخش دیگر به مشکل بر‌می‌خوریم.

این مسئول ادامه داد: هم‌اکنون در کشور در زمینه مواد غذایی بالای 60 درصد تورم، رشد اقتصادی کشور منفی است و ‌سیستان و بلوچستان نیز جزو 13 استان دارای رشد منفی است‌.

وی اذعان داشت: در بخش نفت امید‌وا‌ریم با ایستادگی در برابر تحریم ظالمانه موفق عمل کنیم چرا که ایستادگی در برابر این ظلم هم در کشور تدبیر می‌خواهد.

ربیعی با بیان اینکه افزایش تولید ملی و عدم وابستگی به واردات دو عنصر اصلی اقتصاد مقاومتی است، گفت: در زمینه اقتصاد مقاومتی چند سال ‌عقب هستیم.

وزیر تعاون افزود: در شرایطی که نباید واردات داشته باشیم، بیش از حد واردات صورت گرفت و نقدینگی ‌کشور طی 10 سال گذشته 10 برابر شد‌.

این مسئول عنوان کرد: این حجم نقدینگی از نظر شاخص‌های اقتصادی منفی است اگر تدبیر شود همین پول را می‌توانیم به بخش سرمایه‌گذاری بکشانیم.

وی با اشاره به هفته دولت اضافه کرد: رجایی واقعی باید در جامعه باقی بماند‌؛ وقتی شهید رجایی گفت من کاسه بشقاب‌فروش بودم ‌بخشی از جامعه آن را نپسندید اما ای کاش ‌افتخار کنیم که کاسه بشقاب فروش هستیم.

ربیعی با اشاره به انتخابات، چندین پیام را محور اصلی انتخاب مردم عنوان کرد و گفت: ‌مردم کماکان دلبستگی خود را در داخل کشور و به صندوق‌های رای می‌بینند‌ و ‌با نتایج انتخابات مردم روحی تازه گرفتند.

وی به فرمایش مقام معظم رهبری در مورد انتخابات اشاره کرد و گفت: نتایج انتخابات حق‌الناس بود، این رأی طبق فرمایشات مقام معظم ‌رهبری یک انقلاب فکری بود که کمتر به آن پرداخته شد.

این مسئول ادامه داد: این مفهوم در مشارکت مدنی مفهوم غربی ندارد، اگر فرصت شود چند‌ مقاله در این باره خواهم نوشت.

ربیعی اذعان داشت: یک پیام دیگر انتخاب دکتر روحانی این بود که محورهای عمده دکتر روحانی توازن در منطقه بود و این پیام را ما باید اجرا کنیم.‌

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در ‌ایران احترام متقابل به همه ایرانیان سرلوح کار مسئولان است‌ ‌و ما شهروند درجه یک و دو نه در قانون اساسی و نه در دین اسلام نداریم.

وی با اشاره به نشست کارگروه اشتغال سیستان و بلوچستان گفت: در مورد جلسه امروز و بحث اشتغال سیستان و بلوچستان سه سیاست مشاغل خانگی ادامه خواهد داشت البته سیاست بنگاه‌های زود‌بازده و خرد خوب بود در همه دنیا تجارب و نتایج خوبی به بار داشت ولی ما بد اجرا کردیم و پول آن به بخش مسکن رفت.

وزیر تعاون با اشاره به اینکه ‌در شهرهای بزرگ این بنگاه‌ها هزینه‌های پرت زیاد داشت، افزود: متاسفانه با استراتژی‌ غلط این بنگا‌ه‌ها‌ اجرا شد.

وی در زمینه بازارچه مرزی سیستان و بلوچستان گفت: ریسک ‌سرمایه‌گذاری در سیستان و بلوچستان بالا‌ست اما اینها به سیاست‌های بزرگ نیاز دارد.

این مسئول اضافه کرد: تعهد سیستان و بلوچستان برای ایجاد 39 هزار شغل در سال جاری تعهد مناسبی است‌.

وی گفت: پایه‌های آمار را طوری تغییر داده‌ایم که به تعبیری، ‌هر کس لحاف تشک خود را تغییر می‌داد شاغل محسوب می‌شد.

این مسئول ادامه داد: در صنایع نساجی در ایران سیاست درستی نداشتیم، بافت بلوچ ایرانشهر یک برند معتبر در ایرانشهر بود که مشکلات آن باید حل شود که در دستور کار خواهد بود.

وی بر برطرف کردن مشکلات ترانزیت نیز تاکید کرد و گفت: حتما با آقای آخوندی وزیر راه و شهرسازی در مورد بحث‌های اقتصادی سیستان و بلوچستان صحبت خواهم کرد و از ایشان برای حضور در این استان دعوت می‌کنم.

وزیر تعاون هم‌اکنون وارد مراسم جشنواره تقدیر از تعاونی‌های برتر سیستان و بلوچستان شد.

وی قرار است چند پروژه را در زاهدان بازدید و افتتاح کند.
انتهای پیام/‌75008/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها