امروز : دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 20
۲۲:۵۳
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4036
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۲۷
تعداد بازدید: 174
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی میرباقری پیش از ظهر امروز در نوزدهمین همایش سراسری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی میرباقری پیش از ظهر امروز در نوزدهمین همایش سراسری مسئولان هیئت رزمندگان اسلام که در مجتمع فرهنگی یاوران مهدی(عج) قم برگزار شد در سخنانی به تبیین موضوع پیروزی مستضعفان در هنگامه‌ ظهور حضرت مهدی (عج) پرداخت و اظهار داشت: در آیات قرآن کریم به مسئله ظهور اشاره شده و از وعده الهی در پیروزی مستضعفان جهان خبر داده شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نه فقط عالم ملک و ملکوت بلکه کل کائنات در پرتو نور وجود مقدس پیامبر(ص) نورانی شده است، ابراز داشت: روز ظهور امام زمان (عج) روزی است که خورشید حقیقت در آن تجلی کرده و همه عالم در پرتو نور پیامبر(ص) روشن می‌شوند و در وجودشان حقیقت نبی اکرم (ص) تجلی پیدا می‌کند.

استاد حوزه علمیه قم افزود: عصر ظهور، عصر تجلی غیب در عالم شهود، عصر تجلی حقیقت توحید و عصر ظهور حقیقت در عالم است و تمام انبیاء و اوصیاء الهی برای زمینه‌سازی این عصر آمده‌اند.

میرباقری افزود: یکی از تفاسیری که برای غیب آمده این است که غیب، وجود مبارک امام عصر (عج) بوده و ظهور افقی است که انبیاء الهی پیش روی امت‌های خود قرار داده‌اند و تفاوت بسیاری با آرمان شهرهایی که در سایر مذاهب غیر از تشیع تصور شده است، دارند.

وی با تاکید بر اینکه جامعه منتظر محور برنامه‌ریزی فردی، اجتماعی و تاریخی خود را آماده‌سازی برای ظهور قرار می‌دهد، بیان داشت: همان‌طور که جوامع مادی بعد از رسیدن به اندیشه فلسفه تاریخی تلاش می‌کنند حرکت تاریخی خود را بر اساس همان آرمان شهر خود مدیریت کنند و ما نیز باید زندگی خود را در همه ابعاد آن بر اساس اصل ظهور برنامه‌ریزی کنیم.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی ادامه داد: تنها خواسته زندگی انسان منتظر در عصر ظهور، تحقق ولایت حضرت ولی عصر (عج) است و همان‌طور که باید حیات فردی ما بر اساس انتظار شکل گیرد زندگی اجتماعی ما نیز باید بر همان اساس استوار شود.

میرباقری با تاکید بر اینکه جدا شدن از این مسیر مستقیم انسان را به سمت بیراهه‌هایی همچون لیبرال دموکراسی و برخی فرقه‌های منحرف می‌کشاند، ابراز داشت: کسی که خود را برای عصر ظهور آماده می‌کند و غیب را می‌خواهد، حتماً از ولایت اولیای طاغوت اجتناب می‌کند و این امر به دلیل آن است که جامعه کفار جامعه‌ منتظری نیست و در جامعه منتظر باید شاهد اجتناب از سرپرستی اولیای طاغوت باشیم و خود را بر مدار ولایت اولیای الهی قرار دهیم و این اجتناب از طاغوت، نخستین قدم در وادی انتظار موعود است.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه انتظار فرج الزامات، آسیب‌ها و انحرافاتی به همراه دارد، تصریح کرد: باید مراقب باشیم در وادی انتظار، آسیب‌ها گزندی به ما وارد نکند. جامعه مبتنی بر آرمان مهدویت باید ادبیات و دانش‌های تخصصی که ابزار برنامه‌ریزی به سمت عصر ظهور است را دارا باشد و الگوی پیشرفت اسلامی که از سوی رهبر انقلاب اسلامی مطرح شده بر همین مبنا مطرح شده است.

وی ادامه داد: از دیگر آسیب‌های این عرصه این است که مأموریت خود را در رسیدن به جامعه آرمانی در حد حاشیه‌گری و تبری تعریف کنیم؛ اگر ولایت حقه که محور ارتباط با جامعه در حرکت به سمت ظهور است تغییر یابد انحراف بزرگی صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: اگر قصد داریم حرکت اجتماعی ما را به سمت ظهور نزدیک کند باید برنامه‌ریزی‌های ما بر محور عصر ظهور قرار گیرد و در این میان پذیرفتن نقش فقها که راهنما و مدبر این مسیر هستند بسیار مهم است.

انتهای پیام/78009/و40/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها