امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40367
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۰
تعداد بازدید: 85
به گزارش خببرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه آئین گشایش استودیو موزه موسیقی به ...

به گزارش خببرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه آئین گشایش استودیو موزه موسیقی به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سؤال خبرنگار موسیقی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مبنی بر اینکه با توجه به این موضوع که تنها سالن استاندارد اجرای موسیقی در ایران تالار وحدت است، وزارت ارشاد در دولت جدید راهکاری در زمینه گسترش سالن‌های اجرا خواهد اندیشید یا خیر، گفت: در حال حاضر با توجه به بعضی از تنگناهایی که در زمینه‌های مختلف اقتصادی و به ویژه در حوزه اعتبارات عمرانی کشور وجود دارد فکر نمی‌کنم بتوان کار مهمی از پیش برد.

وی اذعان داشت: اما به هر حال این یک واقعیت است که نمی‌توان تصور کرد کشوری با این همه جمعیت و این همه توانایی و استعداد در حوزه موسیقی تنها یک سالن استاندارد برای اجرا در اختیار داشته باشد. به یقین بایستی تالارهای متعدد چه در تهران و چه در شهرهای بزرگ ایران ساخته شود.

جنتی تعامل با شهرداری تهران را لازم و ضروری عنوان کرد و گفت: باید از تمام امکانات برای گسترش فضاهای هنری کشور بهره برد. به هر حال لازم است با شهرداری تهران وارد تعامل شویم تا فضاهای اجرای موسیقی و تئاتر از این طریق تقویت شود. تعامل در راستای بهبود امکانات هنری سبب می شود تا شهرداری امکانات خود را در اختیار بگذارد و سالن‌های فاخر و آبرومندی برای اجرا ساخته شود و سالن‌های موسیقی منحصر به تالار وحدت نباشد.

وی خاطرنشان کرد: در سایر شهرهای بزرگ کشور نیز باید به این مسائل توجه بیشتری کرد.

جنتی در بیان اولویت‌های مدیریتش برای حوزه موسیقی گفت: اولویت ما حمایت از پیشکسوتان و انجمن‌های صنفی و تقویت این حمایت‌ها است علاوه بر این حمایت و تقویت موسیقی سنتی، موسیقی مقامی و موسیقی مناطق و نواحی کشور از اهداف مهم ماست.

وزیر ارشاد در پاسخ به این سؤال که اظهارنظرهای پیشین شما مبنی بر عدم ممانعت وجود دو خانه سینما به صورت همزمان با واکنش‌های متفاوت اهالی فرهنگ و هنر هنوز روبرو شد؛ هنوز هم نظر شما مبنی بر امکان وجود دو خانه سینما به صورت موازی است یا خیر، گفت: به هر حال به باور من همه گروه‌ها باید در خانه سینما جمع می‌شدند و خانه سینما که امروز به تعطیلی کشیده شده باید پایگاهی برای تعامل میان سینماگران باشد. اما اگر گروه‌ها در یک خانه سینما به توافق نرسند گروه دوم می‌تواند به صورت مستقل فعال باشد. این موضوع با توجه به تفاوت نام دو خانه سینما امکان‌پذیر است.

وی ادامه داد: خانه سینمای دوم، خانه سینمای ایرانیان نام نهاده شده و امکان پذیر است که برای جمعی از هنرمندان و سینماگران فعال باشد و گرچه ما به حل اختلاف سلیقه‌ها و جمع شدن همه آنها در یک خانه سینما تأکید داشته‌ایم در عین حال این مسئله را از نظر دور نداشتم که ممکن است این گروه‌ها به توافق نرسند و در نهایت ما دو خانه سینما داشته باشیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها