امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۹:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40376
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۲
تعداد بازدید: 143
 «سیدمحمدموسی هاشمی گلپایگانی» سفیر ایران در ترکمنستان، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد، ضمن تأیید ...

 «سیدمحمدموسی هاشمی گلپایگانی» سفیر ایران در ترکمنستان، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در عشق‏‌آباد، ضمن تأیید مطلب فوق، تصریح کرد که بدین منظور روز گذشته (6 شهریور) مذاکراتی پیرامون تهیه و بررسی کارشناسی متن موافقت‌نامه انتقال زندانیان بین جمهوری اسلامی ایران و ترکمنستان برگزار و متن این موافقت‌نامه نهایی شد.

وی افزود: دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت ترکمنستان به توافق رسیدند و متن پروتکل مذکور توسط کارشناسان 2 کشور در محل وزارت امور خارجه ترکمنستان در عشق‌‏آباد نهایی شد و آقای «ساعدی» سرپرست اداره کل امور بین‏‌الملل قوه قضائیه و دادستان ارشد اداره روابط خارجی دادستانی کل ترکمنستان آن را امضا کردند.

وی با اشاره به این که به منظور از نهایی ساختن موافقت‌نامه مذکور یک هیأت بلندپایه قضایی کشورمان به ریاست علیرضا ساعدی سرپرست اداره کل امور بین‌الملل قوه قضاییه به عشق‌‏آباد سفر کرده‏ است، تصریح کرد: متن موافقت‌نامه مذکور تحت عنوان «پروتوکل الحاقی به موافقت‌نامه قضائی در بحث تبادل زندانیان، امضاء شده در تاریخ 20 اسفند 1381» توسط نمایندگان 2 طرف در محل وزارت خارجه ترکمنستان در پایان مذاکرات و بررسی‏‌های کارشناسی امضا شد.

وی ضمن تشریح اهداف سند مذکور، عنوان کرد که مطابق این موافقت‌نامه زندانیان 2 کشور می‌توانند مدت محکومیت حبس را در کشور متبوع خود بگذرانند.

سفیر کشورمان همچنین خاطرنشان کرد که موافقت‌نامه‌های دوجانبه بعد از امضاء توسط مقامات 2 کشور و پس از طی مراحل تصویب در مراجع قانونگذاری به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها