امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۹:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40389
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۰۳
تعداد بازدید: 127
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، علی قانصو وزیر مشاور در دولت پیشبرد امور لبنان تاکید کرد که کشورهای غربی از طریق حمله نظامی به ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری النشره، علی قانصو وزیر مشاور در دولت پیشبرد امور لبنان تاکید کرد که کشورهای غربی از طریق حمله نظامی به سوریه قصد دارند که به گونه ای از نظام بشار اسد امتیازگیری کنند و منافعی را برای مخالفان کسب کنند.

وی افزود: تهدیدها علیه سوریه ممکن است که جدی باشد و ائتلاف غربی برخی اهداف را در سوریه هدف بگیرد.

قانصو در گفت‌وگو با النشره تاکید کرد که آمریکا با حمله نظامی به سوریه نمی‌تواند اهداف خود را محقق کند و اختلالی در میزان قدرت سوریه ایجاد نمی شود.

وی افزود: آمریکا در صورت حمله به سوریه ثابت می کند که به قوانین و منشورهای بین المللی احترام نگذاشته است همان گونه که این کار را در قبال دیگر مناطق جهان مرتکب شده است.

وزیر لبنانی واکنش کشورهای عربی به حمله احتمالی آمریکا را وابسته به ماهیت حمله دانست و گفت هیچ کس نمی تواند به طور قطع بگوید که پیامدهای این حمله بر منطقه تا چه اندازه خواهد بود.

قانصو گفت:آمریکا و متحدان غربی آن هیچ آماده باش نظامی ندارند آنها کاملا درک کرده اند که همه راه هایی که برای جنگ در سوریه به کار گرفته شد به نتیجه نرسید و بالعکس دولت سوریه توانست با پایداری و مقاومت وحدت خود و ارتش خود را حفظ کند.

وزیر لبنانی تاکید کرد: آمریکا می خواهد قبل از اینکه عازم کنفرانس نو 2 شود آخرین تیر خود را در تاریکی بزند اما این تیر نیز به هدف نخواهد خورد و ائتلاف غربی در نهایت متوجه خواهد که تنها گزینه پیش روی آن رفتن به کنفرانس نو 2 است.

قانصو تاکید کرد: با توجه به پیروزی های ارتش سوریه همگان به این نتیجه رسیده اند که تنها راه حل بحران سوریه راه حل سیاسی است و هر گونه راه حل سیاسی تنها با باقی ماندن بشار اسد در قدرت دوام خواهد داشت به خصوص که نظام وی طی دو سال و نیم گذشته از آغاز بحران به خوبی در برابر توطئه دشمنان سوریه مقاومت کرده است.

وزیر لبنانی گفت: به شکست منجر شدن جنگ در سوریه به نفع لبنان است زیرا اگر این گروه های جنگجو بر سوریه حکومت کنند لبنان در معرض خطر شدیدی است همان گونه که عراق نیز در معرض خطر شدیدی خواهد بود و همه منطقه در معرض سقوط خواهد بود.

قانصو در پایان تاکید کرد: ما کاملا خوش بین هستیم که سوریه به رهبری بشار اسد از این بحران به سلامت خارج خواهد شد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها