امروز : شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ - 2016 October 29
۰۱:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40425
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم، ناو هواپیما بر" یو اس اس ترومن " وارد دریای عرب شد. قرار بود این ناو ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه العالم، ناو هواپیما بر" یو اس اس ترومن " وارد دریای عرب شد. قرار بود این ناو جایگزین ناو "یو اس اس نیمیتز" شود و نیمیتز به خانه بازگردد؛ اما نیروی دریایی آمریکا به نیمیتز دستور داد که در منطقه بماند. این ناو هم اکنون در اقیانوس هند قرار دارد.

مقام‌های آمریکایی آرایش جدید ناوهای خود در منطقه را اقدامی احتیاطی ذکر کرده و می‌گویند این اقدام به این معنی نیست که این ناوها در حمله به سوریه نقش خواهند داشت.

پیش از این نیز آمریکا دو ناو هواپیما بر در منطقه داشت اما کاهش بودجه وزارت دفاع آمریکا باعث شد تا در ماه فوریه این کشور تصمیم به خارج کردن یکی از ناوهایش در منطقه بگیرد.

اخیرا در پی افزایش احتمال حمله به سوریه، آمریکا تعداد زیادی از شناورهای جنگی خود در منطقه را جا به جا کرده است. بیشتر جا به جایی‌ها به ناوگان ششم دریایی در مدیترانه مربوط می‌شود.

در این راستا، نیروی دریایی آمریکا رزمناو "یو اس اس ماهان" را از دریای سرخ به مدیترانه و ناوشکن "یو اس اس گراولی" را به خلیج سودا در یونان منتقل کرده است. انگلیس نیز چندین شناور جنگی خود را به منطقه اعزام کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار