امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۲۳:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40428
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 88
به گزارش فارس به نقل از روزنامه سوری «الثوره»، علی عبدالکریم سفیر سوریه در لبنان تاکید کرد که مقابله با تهاجم خارجی علیه سوریه وجه مشترک بین کشورهای ...

به گزارش فارس به نقل از روزنامه سوری «الثوره»، علی عبدالکریم سفیر سوریه در لبنان تاکید کرد که مقابله با تهاجم خارجی علیه سوریه وجه مشترک بین کشورهای منطقه است زیرا این حمله تنها سوریه را هدف نگرفته است بلکه همه کشورهای منطقه را هدف می گیرد.

سفیر سوریه تاکید کرد: سوریه هرگز به تروریست ها باج نمی دهد و از ماهیت تهاجمی که به مدیریت آمریکا و ابزارهای منطقه ای آن صورت گرفته آگاه است همان گونه که به قدرت ارتش و ملت خود و دیدگاه رهبرانش در دفاع از سوریه و تحقق پیروزی اعتماد دارد و همان طور که به حمایت کشورهای دوست خود اعتماد دارد.

فیصل مقداد: سوریه متحدان قدرتمندی در منطقه دارد

فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه نیز تاکید کرد که آمریکا و متحدانش هیچ دلیلی در اثبات اتهام خود بر دولت سوریه مبنی بر بکارگیری سلاح شیمیایی در اختیار ندارند آنها خود تروریست ها را به استفاده از سلاح شیمایی تشویق و از آنها دفاع می کنند.

المقداد در اظهاراتی به خبرنگاران گفت:این سیاست غرب یعنی سلاح شیمیایی به زودی از سوی گروهک های تروریستی استفاده خواهد شد.

المقداد گفت: سوریه به کارشناسان و محققان کمیته تحقیق سازمان ملل اسنادی را نشان داده است که ثابت می کند گروهک های تروریستی از گاز سارین در همه پایگاه های خود استفاده کرده اند.

المقداد تاکید کرد: هر گونه حمله نظامی علیه سوریه پیامدهای منطقه ای و بین المللی به همراه خواهد داشت و با واکنش هایی روبه رو خواهد شد که کسی تصورش را هم نمی کند زیرا سوریه متحدان قدرتمندی دارد.

المقداد با تاکید بر اینکه دولت سوریه هرگز سلاح شیمایی به کار نگرفته است، گفت: ما همچنان از راه حل سیاسی برای حل بحران سوریه حمایت می کنیم.

الزعبی:حمله به سوریه عواقب خطرناکی برای منطقه دارد

عمران الزعبی، وزیر اطلاع رسانی سوریه نیز تاکید کرد که سوریه جنگ خود با تروریسم را ادامه خواهد دارد و به تهاجمی که کشورهای غربی و برخی کشورهای عربی از طریق تکفیری ها و تروریست ها در سوریه به راه انداخته اند اجازه نخواهد داد که اهداف خود را محقق کند.

الزعبی با اشاره به اینکه سوریه آماده مقابله با هر حمله نظامی خارجی است، گفت: حمله غرب علیه سوریه منطقه را با پیامدهای بزرگ و خطرناکی روبه رو می کند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها