امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4043
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۲۷
تعداد بازدید: 145
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، محمد سعیدی‌کیا بعد از ظهر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، محمد سعیدی‌کیا بعد از ظهر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) این شهر اظهار داشت: در آینده مردم تحت تأثیر اقتصاد نابسامان قرار گرفته و دچار مشکل می‌شوند که علت اصلی آن افت سرمایه‌گذاری است.

سعیدی‌کیا کاهش تولید و اشتغال را از ثمرات افت سرمایه‌گذاری خواند و افزود: در چنین شرایطی تزریق نقدینگی به ملت موجب ایجاد تورم در جامعه شده و بنابراین اصلاح شرایط اقتصادی موجود، نیازمند رشد سرمایه‌گذاری است.

وی با بیان اینکه هدایت سرمایه‌های نفتی به سمت تولید از ایجاد تورم جلوگیری می‌کند، ادامه داد: کشور ایران دارای دو منبع مالی برای سرمایه‌گذاری است که نقدینگی کشور به میزان 450 هزار میلیارد تومان یکی از این منابع محسوب می‌شود.

وزیر سابق مسکن و شهرسازی، برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری و هدایت و نظارت بر آن را وظیفه دولت دانست و خاطر نشان کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبری سال گذشته را به عنوان تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری کردند، باید سرمایه از سوی دیگران نیز یک ارزش شناخته شود؛ چراکه اساس اقتصاد در جامعه اسلامی، فعالیت اقتصادی همه افراد متناسب با توان آنان است.

سعیدی‌کیا ثبات و شفافیت قوانین سرمایه‌گذاری را در راستای توسعه آن ضروری عنوان و تصریح کرد: از آنجا که مردم از افت سرمایه‌های خود در صورت راکد نگه‌داشتن آن آگاه هستند به سرمایه‌گذاری تمایل دارند و دولت نیز مکلف است بستر این کار را فراهم کند.

وی پول نفت را منبع مالی دیگری برای توسعه سرمایه‌گذاری ذکر و بیان کرد: از زمان پیروزی انقلاب تاکنون درآمدهای نفتی به خزانه دولت واریز می‌شود در حالی که انجام این کار آبادانی را برای کشور در پی نداشته و مشکلات اقتصاد و تورم موجود نیز نشانگر صحت این ادعا است.

نامزد احتمالی ریاست‌جمهوری عنوان کرد: در برنامه پنجم توسعه قانونی وضع شده است که براساس آن سالانه 20 درصد از درآمدهای نفتی کشور در اختیار صندوق توسعه ملی قرار می‌گیرد که این بخش، سهم مردم و ساز و کارهای آن تحت نظارت دولت است.

سعیدی‌کیا اذعان کرد: عملی کردن این قانون دشوار است اما تحمل مشکلات آن و جلوگیری از برداشت این مبلغ از سوی دولت به هنگام مواجه‌ با کسری بودجه سبب رفع مشکلات تولید و اشتغال می‌شود.

انتهای پیام/77011/ق40/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها