امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40431
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه در دیدار با «احمد الجربا» رئیس ائتلاف مخالفان سوریه گفت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه در دیدار با «احمد الجربا» رئیس ائتلاف مخالفان سوریه گفت که  باید تمام تلاش را برای حل سیاسی بحران سوریه به کار گرفت.
جربا هم در این کنفرانس خبری گفت: نیازمند واکنش بین‌المللی قوی به رژیم سوریه هستیم.
پیش از این کنفرانس خبری «احمد العاصی الجربا» رئیس‌ ائتلاف مخالفان سوریه در کاخ الیزه با «فرانسوا اولاند» دیدار کرد.
دیدار جربا با اولاند در کاخ الیزه چند روز بعد از آن صورت می‌گیرد که رئیس‌جمهور فرانسه اعلام کرد که پاریس آمادگی دارد آنهایی که تصمیم استفاده از گاز شیمیایی علیه بی‌گناهان را اتخاذ کردند، تنبیه کند و انگشت اتهام را به سوی دولت سوریه نشانه رفت.
در خبرهای دیگر هم آمده است که فرانسه همچون انگلیس و آمریکا، ناوچه «شوالیه پائول» را که قابلیت شلیک موشک دارد را به بخش شرقی مدیترانه ارسال کرده تا برای حمله احتمالی به سوریه آماده شوند.
از طرف دیگر نیز «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که بازرسان سازمان ملل شنبه هفته آینده بعد از اتمام کار بازرسی‌های خود دمشق را ترک می‌کنند و برخی منابع غربی از حمله آمریکا به سوریه در روز یکشنبه خبر دادند.
جربان امروز به روزنامه فرانسوی «لوپارزین» گفت که قرار است در گفت‌وگوهای امروز صبح، پنجشنبه، به «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه بگوید: بشار شیمیایی مردم ما را در 21 آگوست قتل عام کرد. او نباید از مجازاتی که لیاقتش را دارد فرار کند.
«اخضر ابراهیمی» نماینده ویژه سازمان ملل و اتحادیه عرب در سوریه روز چهارشنبه اعلام کرد که واضح و روشن است که یک ماده شیمیایی در حمله 21 آگوست، چهارشنبه هفته گذشته، در حومه دمشق مورد استفاده قرار گرفته است و به کشته شدن صدها نفر ختم شده است ولی نمی توان به طور قطع نظام سوریه را متهم کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها