امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4045
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۲۷
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سیدعباس نبوی استاد دانشگاه که در همایش انتخاباتی صادق واعظ ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سیدعباس نبوی استاد دانشگاه که در همایش انتخاباتی صادق واعظ ‌زاده در سالن سیدالشهدا(ع) حضور یافته بود، طی سخنانی اظهار داشت: تا امروز همواره یک نوع انتخابات برای ایستادن بر آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی وجود داشت اما در بسیاری از دوره‌ها این انتخابات سمت و سویی به خود می گیرد که گویی بعضی از رقبا به سمت خروج از گفتمان انقلاب اسلامی پیش می‌روند.

وی با تاکید بر اینکه قرار نیست کاندیداها بر سر گفتمان انقلاب اسلامی رقابت کنند، ‌افزود: هر آنچه که امروز رشد یافته و شکل گرفته، بر پایه گفتمان انقلاب اسلامی بوده است و باید این گفتمان به عنوان مفروضات اولیه انتخاباتی مدنظر باشد.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه سخن برخی کاندیداها در فضای رقابتی شکل دیگری به خود می‌گیرد، گفت: به عنوان مثال برخی‌ها در دمادم انتخابات می‌گویند ما با اسرائیل سر جنگ نداریم. بحث این نیست بلکه بحث سر این است که رژیم صهیونیستی غده سرطانی است و باید علاج شود.

وی ادامه داد: چرا باید رقابت‌ها به این سمت و سو کشیده شود که پای عده‌ای از گفتمان انقلاب اسلامی لیز بخورد.

نبوی خاطرنشان کرد: ‌ما نیازمند یک رقابت واقعی در درون انقلاب اسلامی بر پایه شایستگی‌ها، صلاحیت‌ها، برنامه‌ها و تعیین وضعیت در عرصه بین‌المللی هستیم.

این استاد حوزه و دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: ما باید با برنامه‌ریزی مدبرانه و تخصصی همراه با ارزش‌ها و تعهدات روی پای خود بایستیم و نباید چالش‌های موجود سبب ایجاد مشکل شوند.

وی با بیان اینکه همه دولت‌ها در نظام جمهوری اسلامی ایران زحمت‌های زیادی کشیده‌اند، گفت: خطاهای راهبردی و استراتژیک و بعضا خطرساز در این دولت‌ها رخ داده اما باید از آن‌ها درس گرفت.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه بعضی از انشقاق‌ها توسط الفاظ ایجاد می‌شود، تاکید کرد: در سال 88 فتنه‌ای رخ داده حال عده‌ای خواسته و ناخواسته در این فتنه داخل شدند. اینکه بخواهیم از ساکتین فتنه جریان سیاسی دربیاوریم، سخت است.

نبوی حضور فردی در پست ریاست جمهوری که بتواند نسخه کاملی در 20 عرصه مهم اساسی کشور داشته باشد را از نیازهای اساسی امروز دانست و خاطرنشان کرد: رقابت درون گفتمان انقلاب اسلامی باید جدی باشد و باید به سمت درصدها سوق پیدا کند. یعنی به عنوان مثال کاندیداها بگویند بیکاری را از 25 درصد به 14 درصد کاهش می‌دهند.

وی در پایان خطاب به صادق واعظ ‌زاده گفت: از شما می‌خواهم بحث را جدی کنید و در این عرصه حضور یابید. چرا که این رقابت مبارکی است. از شما انتظار داریم برای نیازهای جامعه فکرهای حساب‌شده‌ای را به میدان آورید.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها