امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40455
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 154
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه، «ایمن طه»، یکی از رهبران جنبش حماس در مطلبی در صفحه «فیس بوک» خود درباره ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در غزه، «ایمن طه»، یکی از رهبران جنبش حماس در مطلبی در صفحه «فیس بوک» خود درباره تهدیدات آمریکا و کشورهای غربی علیه سوریه نوشت: هنگامی‌که هوی و هوس‌ها تشدید شوند و دایره منافع و مصالح گسترش یابد، صدای عقل دیگر به گوش نمی‌رسد و این وضعیت کشورها و طرف‌هایی است که علیه نظام سوریه کینه ورزیده و در انتظار لحظه نهایی هستند و بر این باورند که دخالت آمریکا در سوریه راه نجات و خلاصی است بدون اینکه توجه داشته باشند این دخالت چه مصایب و بلایایی برای همه به دنبال خواهد داشت و بدون شک بهای سنگینی را باید در ازای آن پرداخت کرد.

تاریخ و تمدن سوریه سقوط نمی‌کند

این رهبر جنبش حماس در ادامه افزوده است: ممکن است که نظام سوریه با این حمله سقوط کند، اما تاریخ سوریه تمدن و تاریخ عربیت هیچ‌گاه با آن سقوط نخواهد کرد، همانگونه که پیشتر عراق و لیبی سقوط کردند و استعمار و هرج و مرج و آشوب و ریختن خون‌ها جای آن را گرفت، بدون توقف این خونریزی‌ها متوقف شود.

سوریه در قلب‌ها جای دارد

وی ادامه می‌دهد: ساعت حقیقت و واقعیت فرا رسیده و ای کاش در این شرایط صدای عقل به دور از دایره منافع و مصالح غلبه پیدا می‌کرد و پیروز می‌شد. خداوند از سوریه حمایت و محافظت کند و سوریه همیشه در قلب‌ها جای دارد.

پس از آن طه به اظهارات رئیس جمهوری آمریکا پرداخت و در این خصوص نوشت: اوباما تلاش نمی‌کند تا برای مدتی طولانی آنگونه که در عراق روی داد، وارد سوریه شود و در این راه اقدام خود را اینگونه توجیه می‌کند که ملاحظاتی وجود دارد که پیش از هر اقدام باید به آنها توجه داشت و از جمله این ملاحظات ادامه صادرات نفت و تامین امنیت اسرائیل است.

اوباما حمایت کشورهای عربی خلیج فارس برای حمله به سوریه را کسب کرده

طه درباره اظهارات اوباما نوشت که او خواهان جلب رضایت رژیم‌های عربی حوزه خلیج فارس است که از اقدام نظامی آمریکا در سوریه حمایت می‌کنند و به این وسیله به آنها پیغام داد که اقدام آمریکا موضعی خواهد بود، همانگونه که به معارضان نیز یادآور شد که آمریکا وارد جنگی طولانی مدت نخواهد شد.

نوبت رژیم های عربی نیز فرا می‌رسد

این رهبر حماس افزوده است: به نظر می‌رسد که رژیم‌های عربی به این امر توجه ندارند که نوبت به آنها نیز خواهد رسید، بدون اینکه در این راه از وقایع و رویدادهای تاریخ درس عبرت بگیرند که این همان آمریکایی است که پیشتر هنگامی‌که شرایط اقتضا کند، متحدین خود را که به این کشور خدمت کرده‌اند، قربانی منافع خویش می‌کند.

این رهبر جنبش حماس در پایان نوشته‌ خود خاطرنشان کرده است: آمریکا تنها در اندیشه منافع و مصالح خویش است، بله کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به این امر واقف می‌شوند، اما آن وقت زمانی است که کار از کار گذشته است.
انتهای پیام 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها