امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۲:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40457
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۰
تعداد بازدید: 91
به‌گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روز گذشته «محمدباقر نوبخت» سخنگوی دولت، در اولین نشست خود با اصحاب رسانه از ...

به‌گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روز گذشته «محمدباقر نوبخت» سخنگوی دولت، در اولین نشست خود با اصحاب رسانه از تشکیل جلساتی بین دولت و مجلس برای ارائه اصلاحیه بودجه 92 خبر داد.

وی در این رابطه تصریح کرد: از آنجا که رویکرد دولت تدبیر و امید اینست که همه کارهای خود را با نمایندگان مردم در قالب کمیسیون‌های تخصصی مجلس هماهنگ و از این ظرفیت استفاده کند، پیرو جلسه‌ای که دیروز با اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس داشتم، این کمیسیون با دید بسیار مثبت پنج نفر از اعضای خود را انتخاب کرد تا در جلسات مشترک با معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، بتوانیم به متنی واحد در خصوص اصلاحیه قانون بودجه سال 1392 دست پیدا کنیم.

اگر چه نوبخت صراحتاً از تعیین پنج نماینده از کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برای مذاکره با دولتی ها در خصوص اصلاحیه لایحه بودجه 92 سخن گفت، اما سخنگوی کمیسیون مذکور  امروز پنج شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس این موضوع را به صراحت رد کرد.

غلامرضا کاتب در این خصوص به خبرنگار فارس توضیح داد: دولت تقاضا کرده کمیسیون برنامه و بودجه نمایندگانی را برای همفکری و هماهنگی درباره اصلاحیه بودجه معرفی کند اما کمیسیون در این زمینه به جمع‌بندی نرسید.

وی افزود: کمیسیون مذکور هیچ کسی را برای این کار انتخاب نکرده و اگر هم کسی معرفی شده، نظر کمیسیون نیست و هر کس در این زمینه تصمیم گرفته یا حرفی زده، خودش باید پاسخگو باشد.

* جزئیات درخواست بودجه‌ای دولتی ها از مجلس

موسی الرضا ثروتی عضو کمیسیون برنامه و بودجه هم در این رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس سخنان نوبخت مبنی بر معرفی پنج عضو این کمیسیون به دولت برای رایزنی و توافق در خصوص اصلاحیه بودجه 92 را رد کرد.

وی توضیح داد: آقای نوبخت روز سه‌شنبه به کمیسیون برنامه و بودجه آمد و بحث مفصلی را در خصوص اصلاحیه لایحه بودجه آغاز کرد و حدود 20 نفر از نمایندگان هم در این خصوص نظراتشان را بیان کردند.

به گفته این عضو کمیسیون برنامه و بودجه، دولت برای اصلاح بودجه 92 چهار مجوز از مجلس خواسته که این کمیسیون هم به‌طور ضمنی با آنها موافقت کرده اما تصمیم‌گیری نهایی در این زمینه به نظر نمایندگان ملت در صحن مجلس موکول شد.

ثروتی درخواست‌های مطرح‌شده از سوی نوبخت را مجوز جابجایی اعتبارات عمرانی، مجوز جابجایی اعتبارات جاری و مجوز برای تخصیص ها عنوان کرد.

وی همچنین با اشاره به پرداخت عیدانه شش هزار میلیارد تومانی به مردم در اسفند سال گذشته با استقراض از صندوق توسعه ملی گفت: قرار بود سالی 2 هزار میلیارد تومان به صندوق مذکور بازگردد اما دولت با توجه به شرایط سخت موجود، خواستار تعویق یک‌ساله در بازپرداخت اقساط شد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان تصریح کرد: در نهایت قرار شد دولت لایحه اصلاحیه بودجه را به مجلس بدهد تا بررسی شود و توافقی برای برگزاری جلسه بین نمایندگان کمیسیون و دولتی ها نشد اما دیروز از طریق رسانه‌ها مطلع شدم سخنگوی دولت گفته که کمیسیون پنج نفر را برای هم‌فکری در خصوص اصلاح بودجه معرفی کرده که نمی دانم این توافق با چه کسی صورت گرفته است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها