امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40465
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 54
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، امیل امیل لحود، نماینده سابق پارلمان لبنان تاکید کرد: در صورتی که حمله به سوریه رخ دهد شاهد پاسخ دردناک ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، امیل امیل لحود، نماینده سابق پارلمان لبنان تاکید کرد: در صورتی که حمله به سوریه رخ دهد شاهد پاسخ دردناک علیه عوامل حمله خواهیم بود.

وی افزود: متاسفانه هدف از نشست اخیر روسای ستاد کل ارتش برخی کشورهای عربی و غربی که در اردن برگزار شد، توطئه چینی آشکار علیه سوریه بود آنها وقتی خود را در عملیات امنیتی زمینی علیه سوریه شکست خورده دیدند به فکر حمله هوایی افتادند.

امیل لحود تاکید کرد: شلیک موشک به سوی سوریه نه از لحاظ نظامی و نه روانی برای غرب ثمربخش نخواهد بود زیرا زمینه را برای پاسخ سوریه با موشک ها روسی فراهم می کند.

این نماینده پارلمان لبنان گفت: نظریه سرنگونی نظام بشار اسد با حملات هوایی غیرممکن است زیرا بزرگی کشور سوریه و اراده رهبری، ارتش و ملت سوریه برای مقابله با جنگ این احتمال را ساقط می کند.

وی تاکید کرد: پاسخ سوریه به حمله نظامی نیز گسترده و غیرمنتظره خواهد بود و ممکن است که کشورهای متحد سوریه نیز وارد عمل شوند زیرا حمله به سوریه به معنای شکستن خطوط قرمز است.

امیل لحود درباره نتایج احتمالی حمله به سوریه برای لبنان گفت: ما در لبنان از حمله به سوریه دور نیستیم و مقاومت نیز دست بسته نخواهد نشست همان گونه که دبیر کل حزب الله بر این موضوع تاکید کرده است و معنایش این است که در صورت حمله ما وارد جنگی جهانی می شویم بخصوص اگر کشورهای متحد سوریه و در راس آن ایران و روسیه نیز وارد جنگ شوند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها