امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40468
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۳
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، بنابر بیانیه دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع تاجیکستان، در دیدار «اشفق پرویز ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، بنابر بیانیه دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع تاجیکستان، در دیدار «اشفق پرویز کیانی» فرمانده نیروهای زمینی ارتش پاکستان با «شیرعلی خیرالله‌اف» وزیر دفاع تاجیکستان که «رامل نادر‌اف» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاجیکستان نیز حضور داشت، مسائل مربوط به توسعه روابط نظامی، نظامی- فنی، آموزش کادرها و زمینه‌های اقتصادی اجرای این طرح‌ها مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

به گفته این منبع، بررسی اوضاع منطقه، افغانستان، مبارزه با تروریسم و تبادل تجربه و اطلاعات در این زمینه نیز از دیگر محورهای مورد مذاکره این مقام عالی‌رتبه پاکستانی با مقامات نظامی تاجیک بود.

منابع رسمی بازدید این ژنرال پاکستانی از دانشکده نظامی وزارت دفاع تاجیکستان واقع در شهر دوشنبه و ملاقات با افسران و دانشجویان این مؤسسه آموزشی را از دیگر بخش‌های برنامه سفر ژنرال کیانی عنوان کرده‌اند.

به گفته این منابع، فرمانده ستاد نیروهای زمینی ارتش پاکستان که روز چهارشنبه (6 شهریور) وارد تاجیکستان شد، در پایان برنامه این سفر 3 روزه قرار است هشتم شهریور در دیدار با «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان اوضاع امنیت و ثبات منطقه‌ای و برخی از ابعاد همکاری‌های دوجانبه را بررسی کند.

کارشناسان تبادل‌نظر در مورد تحولات احتمالی در وضعیت امنیتی منطقه پس از خروج نیروهای ناتو از افغانستان را  از اهداف بازدید این مقام نظامی پاکستان از تاجیکستان و از محورهای مذاکرات وی با مقامات سیاسی و نظامی این کشور می‌دانند.

این کارشناسان تأکید می‌کنند که علاوه بر مسائل همکاری‌های دوجانبه سیاسی و نظامی، موضوع اوضاع امنیتی منطقه و تبادل‌نظر در مورد راه‌های رسیدن به صلح پایدار در افغانستان می‌تواند از دیگر محورهای مذاکرات «اسلام‌آباد» و «دوشنبه» باشد.

تاجیکستان و  پاکستان از سال 2009 اجرای اقداماتی در جهت گسترش روابط نظامی و نظامی- فنی را آغاز کرده‌اند که اعزام هیئت‌های نظامی به کشورهای یکدیگر بخشی از این برنامه‌ها عنوان می‌شود.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها