امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40479
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۰
تعداد بازدید: 49
«حسام عرفات»، مسئول جبهه مردمی برای آزادی فلسطین -فرماندهی کل-  در داخل سرزمین‌های اشغالی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

«حسام عرفات»، مسئول جبهه مردمی برای آزادی فلسطین -فرماندهی کل-  در داخل سرزمین‌های اشغالی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در رام الله، تاکید کرد که آمریکا تصمیم حمله نظامی به سوریه را از پیش گرفته بود و در این راه به دنبال بهانه و دستاویزی بود که خود با دست خود آن را به وجود آورد و آن بهانه استفاده نظام سوریه از سلاح شیمیایی است. 

وی در ادامه گفت: از سوی دیگر سوریه و طرف‌های همپیمان با آن از جمله جبهه مردمی برای آزادی فلسطین – فرماندهی کل – بر این باور است که این آمریکا این جنگ را آغاز خواهد کرد، اما نخواهد توانست آن را به پایان برساند. 

آمریکا حماقت نکند، هزار بار فکر کند

حسام عرفات با خطاب قرار دادن تمام طرف‌های شرکت کننده در توطئه علیه سوریه گفت: روی سخن خود را به آمریکا و کشورهای غربی و نه مزدوران کوچک آنها می‌کنم و به آنها می‌گویم که پیش از دست زدن به چنین حماقتی هزار بار فکر کنید.

سوریه هر سیلی را با 2 سیلی جواب می‌دهد

وی افزود: مبادا تصور کنید که سوریه در مقابل شما دست بسته خواهد بود، بدانید در مقابل هر یک سیلی که به صورت سوریه بزنید، دو سیلی دریافت خواهید کرد، چون در این جنگ سوریه دیگر چیزی برای از دست دادن ندارد.

در ادامه عرفات از رژیم‌های عربی انتقاد کرد که پوشش لازم برای چنین حمله‌ای را برای غرب و آمریکا فراهم می‌کنند و در این خصوص به بیانیه اتحادیه عرب اشاره کرد که نظام سوریه را به استفاده از سلاح‌های شیمیایی متهم کرد، با این «بان کی‌مون»، دبیرکل سازمان ملل متحد و «اخضر ابراهیمی»، فرستاده وی در بحران سوریه اتخاذ چنین موضع قاطعی را نفی و رد کردند.

به اعتقاد این رهبر فلسطینی تجاوز امپریالیستی – آمریکایی – صهیونیستی مورد انتظار علیه سوریه دارای انگیزه‌های بیشماری است که یکی از مهمترین آنها پیشرفت‌ها و موفقیت‌های کیفی بود که ارتش سوریه در مناطق مختلف این کشور و به طور مشخص ریف دمشق در جنوب سوریه و به خصوص در منطقه «غوطة شرقی» به دست آورد که مکانی بسیار مهم و استراتژیک برای گروه‌های مسلح به شمار می‌آید.

همچنین عرفات بر این باور است، از دیگر انگیزه‌های این حمله را باید را شکستی به شمار آورد که آمریکا در مصر متحمل آن شد و بسیاری از قراردادهای خود با حکومت سابق این کشور را از دست داد و حکومت جدید مصر را برای آینده خود در این کشور و منطقه خطر به شمار می‌آورد.

به اعتقاد این رهبر فلسطینی دیگر انگیزه‌های حمله آمریکا به سوریه را باید در ایستادگی روس‌ها در برابر دولت آمریکا و تضعیف جایگاه آنها در منطقه و حفظ موضع خود در برابر سوریه ملاحظه کرد.

اما در عین حال عرفات هشدار داد، در صورتی‌که روسیه در قبال حمله نظامی به سوریه بی‌تفاوت عمل کند، احترام و اعتماد کشورهای عربی و اسلامی که طی این مدت به دست آورده بود را بدون تردید از دست خواهد داد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها