امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40487
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمدرضا منصوری پیش از ظهر امروز در نشست خیرین سلامت که در مرکز طبی کودکان برگزار شد با تاکید بر اینکه سلامت یکی ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمدرضا منصوری پیش از ظهر امروز در نشست خیرین سلامت که در مرکز طبی کودکان برگزار شد با تاکید بر اینکه سلامت یکی از ارکان اولیه جامعه است افزود: متاسفانه هزینه‌های سلامت نه تنها در کشور ما بلکه در تمام جهان افزایش یافته و در عین حال با ظهور تجهیزات پیشرفته انتظارات بیماران هم از نوع درمان بالاتر رفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در بخش دیگری از سخنان خود به این نکته اشاره کرد که سن امید به زندگی در ایران 10 الی 11 سال افزایش یافته و مسلماً در پی آن هزینه‌های سلامت نیز بیشتر می‌شود.

وی بی‌تحرکی و نوع تغذیه نامطلوب را عامل اصلی شیوع بیماری‌های غیر واگیر از جمله قند و فشار خون دانست و تصریح کرد: رعایت نکردن این مسائل هزینه‌های کمر شکنی را به جامعه تحمیل می‌کند و در حال حاضر یک سوم هزینه‌های بهداشت و درمان را دولت و سه چهارم آن را مردم پرداخت می‌کنند.

منصوری اظهار داشت: در شرایط فعلی مشکلات ارزی، تحریم و غیره دولت توان پرداخت هزینه‌های سلامت را ندارد و خیرین هر چه در زمینه سلامت به بیماران کمک کنند در حقیقت به ارتقای جامعه کمک کرده‌اند.

به گزارش فارس، نخستین نشست خیرین سلامت کودکان صبح امروز در مرکز طبی کودکان برگزار شد.

بزرگان عرصه ورزش از جمله امیر قلعه نوعی، سرمربی باشگاه استقلال تهران، کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال، یعقوبیان و باقرزاده قهرمانان شمشیربازی، لاله افتخاری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به همراه روسای دانشگاه علوم پزشکی تهران و مرکز طبی کودکان در این مراسم حضور داشتند. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها