امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۴:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40489
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 171
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هیئت حقوقی و کنسولی جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی سید کاظم سجادی‌ مدیرکل ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، هیئت حقوقی و کنسولی جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی سید کاظم سجادی‌ مدیرکل امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه که به منظور پیگیری سرنوشت نوراحمد نیکبخت دیپلمات ایرانی ربوده شده به یمن سفر کرده، در ادامه دیدارهایش با مقامات یمن با «محمد سالم باسندوه» نخست‌وزیر این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار در خصوص این دیپلمات ایرانی و همچنین روابط دوجانبه تهران و صنعا بحث و تبادل‌نظر شد و نخست‌وزیر یمن آمادگی کشورش را برای توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.

سجادی و هیئت همراه همچنین امروز با الاحمدی رئیس دستگاه امنیت ملی یمن (امن قومی) دیدار و بر آزادی هرچه سریعتر این دیپلمات ایرانی تاکید کرد.

مقام یمنی در این دیدار ضمن ابراز همدردی، اهمیت موضوع ریایش این دیپلمات ایرانی در بین مقامات ارشد یمن و پیگیری این موضوع در سطوح مختلف را خاطرنشان کرد و افزود: دستگاه‌های مختلف یمن به طور جدّ در حال پیگیری این قضیه هستند و آن را در اولویت کاری خود قرار داده‌اند.

رئیس دستگاه امنیت ملی یمن ابراز امیدواری کرد که نیکبخت صحیح و سالم آزاد شود و با پذیرش مسئولیت صنعا در حفاظت از جان دیپلمات‌های خارجی در این کشور، بر آزادی هر چه سریع‌تر نیکبخت و بازگشت آن به نزد خانواده‌اش، تاکید کرد.

به گزارش فارس، هیئت ایرانی همچنین با وزیر کشور یمن دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر کشور یمن در این دیدار اعلام کرد که دستگاه‌های مختلف یمن به طور جدّ پیگیر این موضوع هستند.

بر اساس این گزارش طرف ایرانی در تمامی این ملاقات‌ها از مسئولان یمن خواست که از همه ظرفیت‌های موجود از جمله برخی از احزاب حاضر در حکومت وفاق ملی که ارتباط بسیار خوبی با قبائل و مشایخ دارند، برای آزادی این دیپلمات ایرانی استفاده کنند.

مقامات یمن اعلام کردند که از هیچ تلاشی برای آزادی نیکبخت کوتاهی نکرده و نسبت به تداوم تلاش‌ها برای آزادی هر چه سریعتر این دیپلمات ایرانی تاکید و اعلام کردند که دستگاه‌های ذیربط یمن همواره این موضوع را در اولویت قرار داده‌اند.

نوراحمد نیکبخت وابسته اداری سفارت جمهوری اسلامی ایران در صنعا 30 مرداد ماه در مسیر منزل به سفارت توسط افراد ناشناس ربوده شد.

هیئت حقوقی و کنسولی وزارت امور خارجه کشورمان 4 شهریور به منظور پیگیری سرنوشت این دیپلمات ایرانی به یمن سفر کرد. این هیئت همچنین در اولین روز حضورش در صنعا با ابوبکر القربی وزیر خارجه یمن دیدار و بر آزادی هر چه سریعتر این دیپلمات ایرانی تاکید کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها