امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40493
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۷:۰۲
تعداد بازدید: 85
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "الکساندر لوکاشوویچ" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، "الکساندر لوکاشوویچ" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه امروز پنج شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که مقامات مسکو از مطرح شدن اتهاماتی همچون اعمال فشار و شانتاژ اوکراین و تلاش برای مجبور کردن این کشور برای عضویت در اتحاد گمرکی بسیار تعجب می‌کنند.

لوکاشوویچ یادآور شد: در اینجا تاکید می‌ کنم که ما برخلاف سیاستمداران اتحادیه اروپا که هرگز دست از انتقاد از هر نوع علاقه مندی همسایگان ما نسبت به همگرایی اقتصادی اورآسیایی دست برنمی‌دارند، هرگز مخالفتی با «انتخاب اروپایی اوکراین» نداشته و نخواهیم داشت.

این دیپلمات بلندپایه تاکید کرد که روسیه هرگز در هیچ تصمیمی را بر رهبران و یا ملت اوکراین تحمیل نکرده و بر این اصل پایبند است که آنها باید خود سرنوشتشان را تعین کنند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه افزود: البته شرایط توافقنامه مربوط به همگرایی و ایجاد منطقه آزاد تجاری بین اتحادیه اروپا و اوکراین ( به شکلی که منتشر شده است) به گونه‌ای است که گویا «اراده شر مسکو» اجازه این مسئله را نمی‌دهد، نه شرایط سخت خود این توافقنامه. با توجه به این مسئله از اتحادیه اروپا میخواهیم تا واقعیات را نادیده نگرفته و در ارزیابی موقعیت اجتماعی-اقتصادی اوکراین بعد از امضای توافقنامه همگرایی احساسی عمل نکرده، بلکه واقع گرا باشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها