امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40502
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه اسکای‌نیوز، گزارشی که «جان دی» رئیس کمیته مشترک اطلاعاتی انگلیس امروز منتشر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه اسکای‌نیوز، گزارشی که «جان دی» رئیس کمیته مشترک اطلاعاتی انگلیس امروز منتشر کرد، بار دیگر دولت سوریه را به دست داشتن در حمله شیمیایی هفته گذشته به «غوطه» شرقی متهم کرد.

در این گزارش بدون انتشار حتی یک مورد سند و مدرک ادعا شده است که «به احتمال فراوان» «بشار اسد» عامل حمله شیمیایی چهارشنبه گذشته در حومه دمشق است.

این گزارش مدعی شده است که «اطلاعاتی وجود دارد که رژیم سوریه را مستحق مجازات می‌کند».

دستگاه اطلاعاتی انگلیس در گزارش خود بدون اشاره به مدرکی مشخص در مورد دست داشتن دولت سوریه در این حمله تنها به این موضوع اکتفا کرده است که «هیچ‌یک از گروه‌های مخالف دولت توان انجام چنین حمله‌ای را نداشته‌اند».

در بخشی از این گزارش ادعا شده است که کمیته مشترک اطلاعاتی اطمینان بالایی نسبت به صحت ارزیابی‌های خود دارد، «مگر در مورد اینکه رژیم چه انگیزه‌ای برای انجام چنین حمله‌ای در این ابعاد، آن هم در این زمان داشته است».

در چند روز گذشته هم بسیاری از رسانه‌ها از جمله روزنامه «دیلی‌تلگراف» و «ایندیپندنت» هم با انتشار گزارش‌هایی ضمن مخالفت با اقدام نظامی علیه سوریه، این سوال را مطرح کرده‌اند که چرا دولت سوریه باید در موقعیتی که دست برتر را در درگیری‌ها داشته و ضمنا بازرسان آژانس هم در این کشور بوده‌اند، دست به چنین حمله‌ای بزند. تنها گروهی که از چنین حمله‌ای نفع می‌برد، قطعا مخالفان هستند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها