امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40506
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۰۳
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دولت انگلیس که از چند روز قبل به دنبال یافتن توجیهی قانونی برای اقدام نظامی علیه سوریه بود، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دولت انگلیس که از چند روز قبل به دنبال یافتن توجیهی قانونی برای اقدام نظامی علیه سوریه بود، امروز گزارش حقوقی خود در این مورد را منتشر کرده و در آن با استناد به «خسارات انسانی و وخامت اوضاع بشری» در سوریه، اقدام نظامی علیه این کشور را مجاز دانسته است.

دولت انگلیس در این گزارش نوشته است که لندن تلاش خواهد کرد تا قطعنامه‌ای برای پایان دادن به اوضاع کنونی در سوریه به «هر نحو ممکن»، در شورای امنیت به تصویب برسد، اما حتی اگر شورای امنیت با این اقدام مخالفت کند، انگلیس همچنان بر اساس قوانین بین‌المللی اجازه خواهد داشت تا برای جلوگیری از فجایع انسانی بیشتر در سوریه، دست به اقدام» بزند.

این گزارش بار دیگر دولت سوریه را به دست داشتن در حمله شیمیایی به منطقه «غوطه» در حومه دمشق متهم کرده و نوشته است که تقریبا تمام جامعه بین‌الملل با این موضوع موافق است. این در حالی است که گزارشی هم که امروز کمیته مشترک اطلاعاتی انگلیس منتشر کرد، حتی یک سند برای این ادعا ارائه نکرده است.

دولت انگلیس در پایان این گزارش، «حمله نظامی به اهداف مشخص با هدف جلوگیری از حملات شیمیایی بعدی» را «لازم، مناسب و از لحاظ قانونی قابل توجیه» توصیف کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها