امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۰۶:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4052
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۲۷
تعداد بازدید: 245
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجید امیدی شهرکی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)‌ در مناظره با ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجید امیدی شهرکی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)‌ در مناظره با سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس که عصر امروز (سه‌شنبه) در دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار شد با بیان اینکه ایرنا تنها خبرگزاری است که به یک واسطه توسط رأی مردم اداره و مدیریت می‌شود، افزود: برخی خبرگزاری‌ها نیز هستند که توسط یک طیف و یا یک نهاد خاص مدیریت می‌شوند و در حقیقت مطالبات بالادستی‌های خود را دنبال می‌کنند.

وی با بیان اینکه خبرگزاری ایرنا براساس دموکراسی شکل گرفته و بر همین اساس مطالبات اساسی مردم را دنبال می‌کند، تصریح کرد: ایرنا مؤظف است که از دولت مستقر دفاع کند و لذا هر دولتی که سر کار باشد ایرنا وظیفه خود را مطابق با آن دولت که برخاسته از رأی مردم است دنبال خواهد کرد.

شهرکی با بیان اینکه رسانه‌ها باید امانتدار باشند، گفت: ما در عملکرد خود بررسی می‌کنیم که آیا امانتدار خوبی برای مردم هستیم یا خیر؛ اما برخی رسانه‌ها که مثلاً برای نهاد امنیتی هستند مطالبات بالادستی‌های خود را پیگیری می‌کنند.

مدیرعامل خبرگزاری ایرنا با بیان اینکه ظرفیت نظام را آنقدر بالا می‌دانیم که بتواند شاهد یک رقابت حداکثری در همه عرصه‌ها اعم از عرصه رسانه‌ای  باشد، گفت: ما ورود زودهنگام به انتخابات ریاست جمهوری را سم می‌دانیم چرا که هر چیزی باید در موعد قانونی‌اش آغاز شود متأسفانه برخی‌ها از چند ماه پیش وارد انتخابات شده‌اند و برای شورای نگهبان و حتی رهبری تعیین تکلیف می‌کنند.

شهرکی ایرنا را خبرگزاری مردم تعریف کرد و با تأکید براینکه اراده مردم در خبرگزاری تحت مدیریت وی دنبال می‌شود، اظهار داشت: متأسفانه برخی به واسطه قدرت‌طلبی و زیاده‌خواهی دولت برخاسته از رأی مردم را مورد هجمه قرار می‌دهند و ما در مقابل وظیفه خود می‌دانیم ضمن تبیین شرایط از ظرفیت‌ها و خدمات دولت برای شفاف کردن موضوع استفاده کنیم.

وی با انتقاد از آنچه سیاه‌نمایی اکثریت رسانه‌ها علیه دولت عنوان کرد، افزود: ما نمی‌گوییم ضعف و مشکلات نیست اما معتقدیم اگر قرار است به ضعف‌ها پرداخته شود نباید افکار عمومی را متشنج کرد؛ یک بخشی از خبرها که به آن اخبار ویژه می‌گویند نیز وجود دارد که ما برخی خبرها را در آن بخش منتشر می‌کنیم اما متأسفانه برخی خبرگزاری‌‌ها این خبرها را به طور عادی منتشر کرده و حتی برجسته می‌کنند. 

شهرکی در واکنش به انتقاد سید نظام‌الدین موسوی از برخی رفتارهای دولت گفت: متأسفانه شماها اتهامات زیادی به دولت وارد کرده‌اید اما وقتی مشخص می‌شود که اتهام‌تان دروغ بوده نه تنها عذرخواهی نمی‌کنید بلکه بر اشتباه خود تأکید دارید.

مدیرعامل خبرگزاری ایرنا با تأکید بر رعایت مسائل اخلاقی در عرصه خبر رسانی گفت:  ما باید ببینیم سلوکی که حضرت امیر (ع) داشت چه بوده است؟ آیا این رفتار ما که به دولت بیشترین تهمت را می‌زنیم و حتی به پدر و مادر یک نفر تشکیک وارد می‌کنیم مطابق سیره حضرت زهرا (س) است؟ ما معتقدیم اگر اسلام را خوب معرفی کنیم همه دنیا مسلمان می‌شوند لذا هرکسی که ما و تفکر ما را قبول کند اگر آمریکا هم باشد او را می‌پذیریم.

وی با بیان اینکه گروهی به اسم دین به اسلام و ولایت تهمت می‌زنند، اظهار داشت: استفاده ابزاری از مقدسات و نظرات رهبری قابل قبول نیست، برخی فکر می‌کنند که رهبری همواره باید سپر بلا و اشتباهات آنها باشند در حالی که باید بدانند مردم همه چیز را می‌دانند.

شهرکی با انتقاد از آسمانی کردن مقام معظم رهبری ، بیان داشت: برخی به رهبری و انقلاب ظلم کرده و مقام معظم رهبری را دست‌نیافتنی و آسمانی معرفی می‌کنند در حالی که اگر کسی کتاب «شرح اسم» را مطالعه کند متوجه خواهد شد که آقا یک شخص کاملاً‌ عادی است.

وی با بیان اینکه اتهاماتی که به دولت وارد می‌شود نسنجیده است، افزود: آقای سید نظام موسوی به راحتی مدیریت دولت را زیر سؤال می‌برد اما باید تحریم‌هایی که متوجه دولت هاشمی و دولت خاتمی بود را با تحریم‌هایی که در زمان احمدی‌نژاد شده با هم مقایسه کنیم و ببینیم که کدامیک سخت‌تر بوده است.

شهرکی افزود:‌ مثلاً در مقوله بنزین آقایان بروند و ببینند که اگر دولت تدبیر نمی‌کرد و پالایشگاه برای تولید بنزین نمی‌ساخت چه اتفاقاتی می‌افتاد.

وی در واکنش به انتقاد موسوی از پرچم‌گردانی مشایی و بیان این کنایه که «می‌خواهند بگویند من کنت مولا وهذا فلانی مولا» تأکید کرد: متأسفم از اینکه آقای موسوی مقدسات را مسخره می‌کند. بنده و امثال آقایان، انگشت کوچک و تار موی اهل بیت هم نمی‌شویم این چه ادبیاتی است که به کار می‌بریم؛ حالا آنها که می‌گویند بحث پوتین و مدودوف مطرح است به کنار اما اینکه از مقدسات استفاده کنیم درست نیست.

مدیرعامل خبرگزاری ایرنا در ادامه با بیان اینکه باید در حکم مقام معظم رهبری که برای برکناری مشایی دقت کرد، گفت: مقام معظم رهبری در آن نامه نوشتند که حضور مشایی موجب دلخوری دوستان شما می‌شود، اما برخی اینگونه تفسیر می‌کنند که آقا فرموده مشایی مشخصاً‌ باید برکنار شود.

شهرکی در واکنش به انتقاد سید نظام‌الدین موسوی از نحوه برکناری تنها وزیر زن کابینه گفت: برخی چیزها هست که ما نمی‌توانیم بگوییم و آقای احمدی‌نژاد هم به حرمت بانوان اجازه مطرح شدن آن را نداده است اما همین‌قدر بدانید که خانم وزیر در حوزه سلامت، سیاسی‌کاری می‌کرد و این برای مردم بسیار خطرناک است.

وی در پاسخ به سؤالی که چرا از دولت انتقاد نمی‌کنید، گفت: خبرگزاری ایرنا در عرصه‌های دیپلماتیک و سیاست خارجه وقتی موضعی می‌گیرد، موضع دولت می‌شود و این ویژگی حتی برای رسانه ملی نیز صدق پیدا نمی‌کند.

شهرکی گفت: ما نمی‌توانیم مثل برخی رسانه‌ها باشیم که وقتی سفارت انگلیس با آن وضع افتاد سوت و کف بزنند و مارش بگذارند و بگویند منتظریم تا رهبری حکم انقلاب سوم و چهارم را صادر کند؛ ما می‌دانستیم که انگلیسی‌ها از چند وقت قبل سفارتخانه را خالی کرده بودند تا یک فتنه جدیدی علیه ما راه بیندازند.

مدیرعامل خبرگزاری ایرنا در واکنش به اظهارات موسوی مبنی بر عدم رعایت اخلاق توسط رئیس جمهور در جلسه استیفای وزیر کار گفت: آن جلسه، جلسه خصوصی نبود که منتشر شدن غیر اخلاقی باشد بلکه حق مردم بود که تضعیف شده بود ضمن اینکه آقای احمدی‌نژاد نمی‌خواست آن فیلم منتشر شود آقایان خودشان خواستند.

شهرکی در پاسخ به سؤالی درباره چرایی بازداشت جوانفکر گفت: کسی که این سؤال را کرده خودش موضوع را پیگیری کند و اگر به نتیجه‌ای هم رسید به ما هم خبر بدهد.

وی با بیان اینکه جوانفکر آزاد اما تحت نظر است، افزود: ایشان فعلاً اجازه مصاحبه ندارند اما زمانی که اجازه داشتند مطالب را خواهند گفت؛ ظاهراً گفته‌اند آقای جوانفکر به دلیل توهین به رهبری بازداشت شده است.

دانشجویی از مدیرعامل خبرگزاری ایرنا درباره ارتباط احمدی‌نژاد با امام زمان پرسید که وی در پاسخ گفت: ارتباط احمدی‌نژاد با امام زمان همانند ارتباطی است که شماها با حضرت دارید؛ یقین دارم که منظور آقای احمدی‌نژاد از انسان کامل همان امام زمان است اما متأسفیم از اینکه علاقه به امام زمان به لکه ننگی برای احمدی‌نژاد تبدیل شده است و ما می‌ترسیم اجازه خواندن دعای ندبه را هم به دیگران ندهند.

وی افزود: احمدی‌نژاد از روز اول کارش را با دعای برای امام زمان آغاز کرد و زمانی که در سازمان ملل اسم امام زمان را برد همه او را انقلابی و حزب‌اللهی خواندند اما نمی‌دانیم چرا اکنون نظرشان تغییر کرده است.

شهرکی با اشاره به پرکاری احمدی‌نژاد گفت: وقتی آقای احمدی‌نژاد می‌خواست به سفر خوزستان برود با تزریق دو آمپول سرپا ماند چرا که به لحاظ کاری فوق‌العاده خسته بود. لذا افرادی که تهمت‌های ناروا می‌زنند، بدانند روزی باید به تهمت وهابی بودن، بهایی بودن و منافق بودن پاسخ بدهند.

وی با بیان اینکه پولشویی در ادبیات اقتصادی تعریف خاص خودش را دارد، خاطرنشان کرد: آقایانی که بحث 3 هزار میلیارد را پولشویی خواندند باید پاسخگو باشند. متأسفانه در یک اتحاد نانوشته همه علیه دولت متحد شده‌اند.

دانشجویی از شهرکی پرسید آیا دولت در انتخابات آتی کاندید خواهد داشت یا نه، که وی در پاسخ گفت:  بله، ما شخصی را در شأن ملت ایران و به موقع خودش معرفی خواهیم کرد تا آرمان‌های ملت ایران را دنبال کند اما خودکشی سیاسی نخواهیم کرد.

مدیرعامل خبرگزاری ایرنا با بیان اینکه هیچ کس حق ندارد برای رهبری و شورای نگهبان تعیین و تکلیف کند، تصریح کرد: متأسفانه همه توپخانه‌های رسانه‌ای به سمت دولت فعال شده‌اند در حالی که آقای احمدی‌نژاد با تمام وجود در حال خدمت به مردم است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار