امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 20
۰۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40529
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۳
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان خواسته است هر گونه واکنش به تحولات سوریه پس از ادعاها و مناقشات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان خواسته است هر گونه واکنش به تحولات سوریه پس از ادعاها و مناقشات مربوط به استفاده دولت این کشور از سلاح‌های شیمیایی، با تصمیم‌گیری‌های به اتفاق آراء صورت گیرد.

بنا به گزارش شبکه تلویزیونی آی‌تی‌وی امروز، پنجشنبه صدراعظم آلمان طی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تماس تلفنی برقرار کرد و از وی خواست از بحث‌های شورای امنیت سازمان ملل به عنوان «واکنش فوری و به اتفاق آراء در عرصه بین‌المللی» بهره گرفته شود.

صدراعظم آلمان در این گفت‌وگوی تلفنی اظهار کرد با پوتین موافق است که درگیری‌ها در سوریه را تنها از مسیرهای سیاسی می‌توان به اتمام رساند.

لفاظی‌های جنگ‌طلبانه در سوریه پس از آن بالا گرفت که مقامات کشورهای غربی ادعا کردند در منطقه غوطه‌الشرقیه از حمله شیمیایی علیه مخالفان استفاده شده است.

استفاده از سلاح‌های شیمیایی چند روز پیش در حالی صورت گرفت که بازرسان سازمان ملل به درخواست دولت سوریه به دمشق سفر کرده بودند تا درباره یک حمله شیمیایی دیگر که چند ماه پیش در منطقه خان‌العسل صورت گرفته بود، تحقیق کنند.

دولت سوریه هر گونه استفاده از سلاح‌های شیمیایی را رد کرده و به بازرسان سازمان ملل اجازه داده در مناطقی که ادعا می‌شود دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده تحقیق کنند.

علی‌رغم این، دولت آمریکا ضمن کوبیدن بر طبل جنگ در سوریه گفته برای اعتمادسازی دیر شده است.

سوریه از سال 2011 صحنه ناآرامی بوده است. بسیاری از مردم و مأموران امنیتی در درگیری‌های این کشور از آن زمان کشته شده‌اند.

سوریه از سال 2011 میلادی تاکنون صحنه ناآرامی و خشونت‌های مرگبار است؛ بر اساس گزارش‌های منتشر شده، قدرت‌های غربی و متحدان آنان در منطقه به ویژه قطر، عربستان سعودی و ترکیه از شبه‌نظامیان معارض دولت در سوریه حمایت می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها