امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40533
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۳
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، موضوع اقدام نظامی احتمالی علیه سوریه امروز در حالی در پارلمان انگلیس به بحث گذاشته می‌شود که ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، موضوع اقدام نظامی احتمالی علیه سوریه امروز در حالی در پارلمان انگلیس به بحث گذاشته می‌شود که افکار عمومی در این کشور به شدت مخالف دخالت نظامی در سوریه است. این مخالفت‌ها به روزنامه‌ها و رسانه‌های انگلیسی هم رسیده است. مروری بر تیتر اول روزنامه‌های صبح انگلیس پیامی آشکار برای «دیود کامرون» نخست‌وزیر انگلیس دارد؛ به سوریه حمله نکنید!

روزنامه «دیلی‌میل» یک صفحه کامل خود را به سرمقاله‌ای در مخالفت کامل با اقدام نظامی علیه سوریه منتشر کرد. این روزنامه این مطلب را با این تیتر منتشر کرده است: اگر نمایندگان پارلمان هنوز شک دارند، باید بدانند که وظیفه اخلاقی‌شان حکم می‌کند که به این اقدام رأی منفی بدهند.
 


 

این روزنامه در توضیح این تیتر نوشته است که هرچند لازم است به حمله شیمیایی انجام‌شده در سوریه پاسخی داد، اما رأی مثبت به درخواست کامرون جهت اقدام نظامی علیه سوریه، قرار گرفتن در مسیری است که زمانی «جورج بوش» و «تونی بلر» در رابطه با عراق رفتند. این روزنامه از نمایندگان پارلمان از هر حزبی خواسته است به این درخواست رأی منفی بدهند، چراکه هنوز مدارک مستندی از دست داشتن دولت در این حمله وجود ندارد.

«دیلی‌اکسپرس» دیگر روزنامه‌ای است که برای مخالفت با اقدام نظامی در سوریه به مخالفت مردم انگلیس با این اقدام استناد کرده است. این روزنامه می‌نویسد: نظرسنجی‌هایی که در بریتانیا انجام شده نشان می‌دهد مردم چه راستگرایان و چه چپگرایان از مداخلات نظامی خسته شده‌اند.

این روزنامه در یادداشتی که به تمجید از موضع ضدجنگ «نایجل فاراژ» رهبر حزب «استقلال» انگلیس پرداخته، نوشته است انگلیس حتی اگر توان نظامی کافی هم داشته باشد، نباید نقش «ژاندارم دنیا» را ایفا کند.
 


 

«دیلی‌تلگراف» دیگر روزنامه‌ای است که نسبت به تبعات اقدام نظامی علیه سوریه اشاره کرده و در این مسیر به سخنرانی سال 2003 «تونی بلر» در مجلس عوام اشاره کرده است. وی در آن سخنرانی موضوع عراق را مسئله‌ای «اخلاقی، حقوقی، ژیوپلیتیک و انسانی» توصیف کرده بود.

این روزنامه در یادداشتی با عنوان «روز صداقت نخست‌وزیر در مورد سوریه» نوشته است مردم انگلیس به دلیل خاطره بدی که از جنگ عراق دارند، اکنون از اقدام نظامی علیه سوریه بیزارند.
 


 

در این یادداشت از کامرون خواسته شده است که با مردم این کشور صادق باشد و دلایل واقعی این اقدام نظامی و تبعات آن را عنوان کند.

روزنامه گاردین در سرمقاله خود نسبت به بیشتر شدن درگیری‌ها در سوریه به تبع اقدام نظامی علیه این کشور هشدار داده و نوشته افکار عمومی اکنون بعد از هشت تجاوز نظامی غرب به کشورهای عربی، سزاوار آن است که پاسخ‌هایی دریافت کند.
 


 

گاردین همچنین نوشته است اقدام نظامی علیه سوریه، مخالفان را امیدوار می‌کند که برای پیروزی در نبرد باید به آمریکا و متحدانش تکیه کنند.

در این بین تنها روزنامه‌های «سان» و «تایمز» بودند که گزارش‌هایی در حمایت از اقدام نظامی علیه سوریه منتشر کرده‌اند. این دو روزنامه هردو متعلق به «روبرت مردوخ» غول رسانه‌ای غرب هستند. هر دوی این روزنامه‌ها به انتقاد از «اد میلبند» رهبر حزب کار پرداخته‌اند. میلبند در چند روز گذشته با اقدام نظامی مخالفت کرده و اعلام داشته که حزبش در پارلمان علیه این طرح رای می‌دهد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها