امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۱۶:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40547
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۲
تعداد بازدید: 93
«عباس زکی»، عضو کمیته مرکزی جنبش فتح در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در رام الله، تاکید کرد که حمله و اقدام نظامی ...

«عباس زکی»، عضو کمیته مرکزی جنبش فتح در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در رام الله، تاکید کرد که حمله و اقدام نظامی علیه سوریه و هدف قرار دادن آن به معنای حمله به تمام اعراب و مسلمانان و هدف قرار دادن آنهاست.

زکی در ادامه تاکیدات خود افزود: این تجاوز تنها به اسرائیل و دشمنان جهان عرب و اسلام خدمت می‌کند و در راستای استراتژی خصمانه‌ و دشمنانه‌ای صورت می‌گیرد که در صورت عدم موفقیت این تجاوز هیچ کشور عربی را مستثنی نخواهد کرد.

وی افزود: آنچه از تخریب و نابودی و قتل و کشتار در سوریه در جریان است، طرح ایجاد آشوب و هرج و مرجی است که «کوندالیزا رایس»، وزیر خارجه اسبق آمریکا آن را مطرح کرد و اشاعه داد تا بار دیگر از طریق معاهده «سایکس پیکو 2» زمینه تقسیم جهان عربی را فراهم کند.

زکی با اشاره به اهمیت نقش سوریه در تامین ثبات و استقرار منطقه خاورمیانه تاکید کرد که حل بحران این کشور عربی بسیار مهم تنها از راه‌های مسالمت آمیز امکان پذیر است.

وی بر ضرورت تلاش برای حفظ وحدت و انسجام و استقرار سوریه و توقف خونریزی‌ها و خشونت‌ها در آن و پایان دادن به آوارگی مردم سوریه و پناهندگان فلسطینی مقیم این کشور و حمله و هدف قرار دادن اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی از جانب همه طرف‌ها تاکید کرد.

زکی در ادامه با اشاره به سیاست یک بام و دو هوای آمریکا این سوال را مطرح کرد که چرا ناوهای آمریکایی و غربی هنگامی‌که رژیم صهیونیستی از فسفر سفید که سلاحی تحریم شده در عرصه بین المللی است، در سطح گسترده و وسیع در تجاوز علیه نوار غزه در سال 2008 استفاده کرد و موجب کشته و زخمی شدن صدها فلسطینی شد و همچنین آتش زدن دو بیمارستان «القدس» و «الوفا» و ساختمان جمعیت صلیب سرخ در شهر غزه اقدام کرد، به سمت سرزمین‌های اشغالی به راه نیافتاده و حرکت نکردند.

این عضو کمیته مرکزی جنبش فتح با محکوم کردن قاطع هرگونه تجاوز و حمله نظامی کشورهای غربی به سوریه نسبت به تاثیرات چنین حمله‌ای بر امنیت ملی کشورهای عربی هشدار داد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار