امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 40548
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۰۲
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی لس‌آنجلس تایمز در گزارشی بحث حمله هوایی به سوریه را مورد بررسی قرار داد و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی لس‌آنجلس تایمز در گزارشی بحث حمله هوایی به سوریه را مورد بررسی قرار داد و نوشت حملات هوایی آمریکا معمولاً بیش از آنکه منفعت داشته باشند، مضر بوده‌اند.

«رابین رایت» خبرنگار لس‌آنجلس تایمز می‌نویسد حمله‌های فوری به ندرت به اهداف سیاسی بادوام منتج می‌شوند و اغلب بیش از آنکه منفعت داشته باشند هزینه‌ها یا نتایج پیش‌بینی‌نشده به بار می‌آورند.

رایت در توجیه این استدلال می‌نویسد: «من در پاییز سال 1983، زمانی که دولت ریگان دستور داد صلح‌بانان نیروی دریایی در بیروت به روی شبه‌نظامی‌های مسلمان آتش بگشایند. فرمانده این گروه به واشنگتن هشدار داد که چنین حمله‌ای تبعات ناخوشایندی برای سیاست‌ها و سربازان آمریکا خواهد داشت.»

در ادامه این گزارش به بی‌توجهی مقامات واشنگتن به این هشدارها و تبعات آن اشاره شده است: «34 روز بعد، در 23 اکتبر یک مرسدس زرد رنگ که 66 تن مواد منفجره را حمل می‌کرد به منزل این صلح‌بانان که خواب بودند حمله کرد. این حمله باعث کشته شدن بیشترین تعداد نیروهای نظامی آمریکا طی یک حمله شد.»

لس‌آنجلس‌تایمز می‌افزاید چهار ماه بعد به ارتش آمریکا دستور داده شد بدون اتمام مأموریتش خاک لبنان را ترک کنند.

در ادامه این گزارش آمده است: «این بار هم در سوریه آمریکا فکر می‌کند عملیاتش محدود و منحصر به برخی مواضع است اما سوریه و متحدانش، به ویژه حزب‌الله چنین تصوری ندارند. آنها می‌توانند به گونه‌های مختلفی پاسخ دهند.»
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها