امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۴:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 4055
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۲۷
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ مجتبی شمسی‌پور رئیس انجمن شیمی ایران عصر امروز در همایشی که برای اعلام ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ مجتبی شمسی‌پور رئیس انجمن شیمی ایران عصر امروز در همایشی که برای اعلام کاندیداتوری صادق واعظ زاده در انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار شده بود، در سخنانی اظهار داشت: در جمهوری اسلامی ایران برآیند بردارهای قوای تشکیل دهنده حکومت باید در راستای ولایت فقیه باشند و لذا پست ریاست‌جمهوری در چنین حکومتی شرایط خود را می‌طلبد و نفسانیات و خودخواهی هیچ جایی در این مقام ندارد.

وی افزود: بدون تردید در دو دهه گذشته شاه‌بیت سخنان رهبر معظم انقلاب در هر جمعی گفتمان علم و فناوری در جهت توسعه پایدار در نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است و همه پیشرفت‌هایی را که در کشور شاهد بودیم مرهون توجه به این گفتمان بوده است، لذا به نظرم برای انتخاب نامزد اصلح باید به دنبال افرادی بود که علاوه بر صلاحیت عمومی که در قانون اساسی به آن اشاره شده، باید مورد اعتماد و همراه و هماهنگ با ولایت فقیه باشد.

شمسی‌پور ادامه داد: رئیس‌جمهور باید آرمان‌گرای واقعی باشد و در همه شرایط از اصول اساسی نظام ذره‌ای نزول نکند و در قول و عمل معتقد به گفتمان علم و فناوری در جهت توسعه پایدار باشد و اهل شور و مشورت با نخبگان باشد.

رئیس انجمن شیمی ایران در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: با توجه به شناختی که در چندین سال گذشته از واعظ زاده داشتم، فکر می‌کنم این موارد در او مصادیق بارزی دارد و انشالله ورود آقای واعظ زاده به عرصه انتخابات ورود مبارکی است منهای اینکه چه نتیجه‌ای به دنبال داشته باشد چرا که ما نیازمند گفتمان علم و فناوری در همه جهات هستیم.

در ادامه این جلسه هادی اکبرزاده رئیس انجمن فیزیک ایران نیز در سخنان کوتاهی ضمن اعلام حمایت از کاندیداتوری صادق واعظ زاده، گفت: انتخابات در ایران به ویژه انتخابات ریاست‌جمهوری صرفنظر از نتایج آن، یک فرصت طلایی است و اگر بتوانیم این انتخابات را به یک حماسه سیاسی تبدیل کنیم،‌نتیجه آن افزایش ضریب ایمنی جامعه خواهد بود.

وی افزود: انتخابات فرصتی است تا ما با عملکرد اجرایی کل جامعه را ارزیابی کنیم و به نظرم معیارهایی که فرد اصلح را مشخص می‌کند این است که او باید یک شناخت و باور عمیق به حکومت دینی داشته باشد چرا که ما در یک نظام دینی زندگی می‌کنیم و مسیر پیشرفت را در خارج از چارچوب نظام نباید جستجو کند، رئیس‌جمهور باید اهل نوآوری باشد و خودش را محدود به ابزارهای کهنه نکند و به مدیریت علمی جامعه نیز معتقد باشد و توان به میدان آوری ظرفیت جامعه را داشته باشد.

رئیس انجمن فیزیک ایران در خاتمه خاطرنشان کرد: به نظرم همه این ویژگی‌ها در آقای واعظ زاده وجود دارد و به همین دلیل از او تقاضا کردیم وارد این عرصه شده و کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری شود.

در این جلسه همچنین محمد رحمتی وزیر سابق راه و ترابری در دولت هشتم نیز در سخنان کوتاهی تأکید کرد: امیدوارم امروز در این ایام طلیعه مبارکی باشد برای حرکتی که در کشور شروع شده است و مطمئنم خلأ حضور شخصیتی مانند واعظ‌ زاده در عرصه عالی سیاسی احساس می‌شد و همه منتظر بودند چنین شخصیتی وارد عرصه انتخابات شود و به نظرم آقای وعظ زاده لایق این است که در مسئولیت ریاست‌جمهوری باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها